ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מבצע אכיפה נרחב לרוכבי אופניים חשמליים

מבצע אכיפה נרחב לרוכבי אופניים חשמליים

עם חזרת התלמידים לבתי הספר לאחר חופשת החג (ב-3.10.18) המתינו להם עשרות פקחים בכניסות ובדרכים * רכיבה על אופניים חשמליים ללא קסדה תגרור קנס של 250 ש"ח, רכיבה למי שטרם מלאו לו 16 שנים עשויה לגרור קנס של 1000 ש"ח * בראשון לציון מסתובבים כ-5,000 אופניים חשמליים. עיריית ראשון לציון היא אחת הערים שיישמו את החוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות

על רקע העלייה במספר הנפגעים בתאונות עם אופניים חשמליים ועם חזרת התלמידים לבתי הספר היום (3.10.18), אחרי חופשת החג, תחל עיריית ראשון לציון במבצע אכיפה מקיף שיכלול עשרות פקחים שימתינו לתלמידים בכניסות לבתי הספר ובדרכים.

 

כזכור, כבר ביום הראשון ללימודים (2.9.18) החלו הפקחים במתן התראות ומיד לאחר מכן במתן דוחות. הקנסות, שפורסמו על פי החלטת ועדת הכלכלה של הכנסת, עומדים על סכומים שבין 250 ש"ח ל-1,000 ש"ח. רכיבה על אופניים חשמליים ללא קסדה תגרור קנס של 250 ש"ח, ורכיבה למי שטרם מלאו לו 16 שנים עשויה לגרור קנס של 1000 ש"ח.

 

במקביל לאכיפה, מקיימים החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף המטה לבטיחות בדרכים קמפיין הסברה לתלמידים בנוגע לחבישת קסדה, רכיבה על שביל ייעודי או על הכביש, איסור על דיבור בנייד בזמן רכיבה ועוד.


תזכורת: הנחיות הרכיבה על אופניים חשמליים ועל קורקינט חשמלי

 

ראשון לציון נקטה יוזמה בנושא כבר לפני כשנתיים עם הקמת פורום חשיבה משותף יחד עם חברי פרלמנט הנוער, הדרכות והרצאות לתלמידים, תכנון וקידום שבילי אופניים בעיר ועוד. בנוסף, נאסרה כניסת אופניים עם מנועי עזר לבית הספר ובמקביל הקצתה העירייה מתקנים ייעודיים לתלמידים.

 

האופניים החשמליים הפכו בשנים האחרונות לאחד מכלי התחבורה המסוכנים ביותר. על פי הערכות, ברחובות ראשון לציון מסתובבים כ-5000 אופניים חשמליים, בלי לקחת בחשבון כלים ממונעים אחרים דוגמת קורקינט חשמלי. את רבים מהכלים הללו מחזיקים תלמידי בתי הספר בעיר. למעשה, בשנים האחרונות, הפכו הכלים הממונעים לכלי הרכב הנפוץ עמו מגיעים תלמידים לבתי הספר תוך כדי רכיבה שלא כחוק וסיכון עוברי אורח. זו הסיבה שפתיחת שנת הלימודים לוותה השנה באכיפה של כלים אלו על ידי פקחי החברה לביטחון שהוסמכו לכך ועל ידי יחידת השיטור העירוני שהוקמה לפני כחודש ושסמכויותיה רחבות יותר. 

 

ישראל סלע, מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים: "המטרה שלנו לצמצם ככל הניתן שימוש באופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו 16 והעלאת המודעות לשימוש באמצעי מיגון כמו קסדה ורכיבה ללא אוזניות. לאופניים החשמליים יתרונות רבים, אך כאשר רוכב אינו מבין שמדובר בכלי רכב ולא מכיר את הסכנות הטמונות בו, אנחנו נמצאים בבעיה. אני קורא מפה גם להורים לקחת אחריות ולהקפיד שילדיהם ירכבו על פי הכללים והחוק. אני מקווה שיחד עם הרוכבים ניצור שינוי אמיתי כך שכלי רכב זה ישרת את הרוכבים בבטחה".


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד