ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שבוע בטיחות בדרכים בסימן אחריות אישית במקיף י"ג על שם יצחק נבון

שבוע בטיחות בדרכים בסימן אחריות אישית במקיף י"ג על שם יצחק נבון

אופיר, נער כבן 17, פגוע ראש מתאונת דרכים, הגיע ביום ראשון 12.11.17 אל קריית החינוך השש שנתית מקיף י"ג ע"ש יצחק נבון לשתף את התלמידים בתאונה שעבר ולהדגיש בפניהם את החשיבות שבחבישת קסדה

גם השנה כמדי שנה צוין שבוע הבטיחות בדרכים במערכת החינוך (12-17 בנובמבר 2017). ביום ראשון 12.11.17 התקיים מפגש בין תלמידי ביה"ס לבין אופיר, נער בן 17 הלומד בכיתה י"ב בתיכון במודיעין.

 

אופיר נפצע קשה בראשו כאשר רכב על אופניים ללא קסדה. במפגש עם התלמידים סיפר אופיר על הגורם המרכזי לפציעתו הקשה, על תהליך השיקום הארוך שעבר ועובר עד היום וההשלכות על תפקודו היומיומי. כמו כן, הסביר לתלמידים את החשיבות שבחבישת קסדה וההבדל בין קסדה שמגנה על כל הראש לבין כזו שלא מספקת הגנה מלאה.


בתחילת דבריו סיפר אופיר לתלמידים שתמיד אהב לרכוב על אופניים ושרכיבה על אופניים הייתה חלק משמעותי מחייו. תמיד חבש קסדה, אך יום אחד החליט שלא לחבוש קסדה כי יצא רק לנסיעה קצרה. באותה נסיעה גורלית הוא היה מעורב בתאונת דרכים קשה, אופניו התנגשו במדרכה, הוא עף לקיר ואיבד את ההכרה. בעקבות התאונה עבר אופיר טיפולים רבים ושיקום אותו הוא עובר עד היום.


המסקנה העולה מסיפורו של אופיר וממקרים רבים נוספים פשוטה: רכיבה ללא קסדה מסוכנת מאוד ועלולה להוביל לתוצאות קשות. חבשו קסדה בכל רכיבה, גם אם היא קצרה!

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד