ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פרויקט "סע לשלום"

פרויקט "סע לשלום"

פרויקט להורדה בטוחה של הילדים בסביבת בית הספר

מדי בוקר אנו שולחים את ילדינו לבית הספר בהסעות תלמידים, ברגל או ברכב. תמיד מזכירים לנו ואנו מזכירים לילדים כמה חשוב להגיע בצורה בטוחה. אבל לעתים אנו שוכחים שדווקא בסביבת בית הספר כאשר הילדים אמורים להיות באזור מוגן ומותאם אליהם אורבות הסכנות הגדולות ביותר. מתצפיות שנערכו בארץ עולה כי כשליש מהתלמידים המגיעים לבית חצו את הכביש בצורה מסוכנת שיעור דומה של ילדים שהגיעו ברכב ירדו ממנו בצורה מסוכנת. עלינו ההורים מוטלת החובה לוודא כי ילדינו ייאלצו להתמודד עם כמה שפחות סכנות בהגיעם לבית הספר.

פרויקט "סע לשלום" של עמותת "אור ירוק", אשר מטרתו הורדה בטוחה של הילדים בסביבת בית הספר, החל לפעול בינואר 2010 בבתי ספר רבים בארץ. הפרויקט מבוצע ע"י תורנות קבועה של הורים בחצי שעה לפני תחילת הלימודים. בכל בוקר ניצבים הורים במקום ההורדה הנקבע מראש ומורידים את הילדים בבטחה מהרכב המשפחתי.
 
להלן מספר הנחיות של עמותת "אור ירוק" להורדה בטוחה של הילדים:

  • ארגנו את הילקוט ושאר הציוד במושב ליד הנהג או בתא המטען.
  • הקפידו להוריד את ילדכם אך ורק מהצד של המדרכה.
  • בעת ההורדה השתדלו להפחית למינימום שיחות עם ילדיכם.
  • לאחר הורדת הילדים באופן בטוח, סעו לשלום.

בשנה"ל תשע"ו פועלת התכנית בראשון לציון ב-26 בתי ספר יסודיים: אופקים, איתמר, אשכולות, אשלים אנתרופולוגי, בארי, בן גוריון, הדרים, ויתקין, חופית, ידלין, יסוד המעלה, ישורון, כרמים, מישור הנוף, מרחבים, נווה דקלים, נווה עו"ז, ניצנים, עדיני, עין הקורא, חתני פרס נובל, רוזן, רמז, רעות, שקמה ותמיר.

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד