ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תחרות עיצוב בתלת ממד בתוכנת Makers Empire

תחרות עיצוב בתלת ממד בתוכנת Makers Empire

תלמידי מנהיגוטק עיצבו בתלת ממד מודלים של רכבי חלל ורובוטים למשימת חקר במאדים

 

במסגרת פעילות "מנהיגוטק", התכנית העירונית ייחודית לעידוד מנהיגות טכנולוגית בקרב תלמידי כיתות ד' עד ו' בבתי הספר היסודיים, בהובלת נירית האן, התקיימה בשבועות האחרונים תחרות עיצוב בתלת ממד בתוכנת Makers Empire. המשימה של התלמידים הייתה ליצור דגם של רכב רובוטי, טיל חללית או כלי טכנולוגי אחר, שיש לו יכולות לבצע משימות חקר על מאדים. 
 

לשלב הגמר עלו עשרות דגמי רכבים רובוטים, כלים וגאדג'טים טכנולוגיים וגם כמה יצורים חייזריים. צפו בדגמים שעלו לשיפוט הגמר

פאנל שופטים, שהורכב מנציגי מינהל החינוך, היחידה לחדשנות טכנולוגית במשרד החינוך ונציג חברת Makers Empire, בחר מתוכם את 3 המקומות הראשונים:

 

 מקום 1  מקום 2  מקום 3
עידן שאשו, כיתה ה', בי"ס ממ"ד סיני יסמין לבוב, כיתה ו', בי"ס רוזן אריאלה קזייב, כיתה ה', בי"ס אביבים 

עידן עיצב 4 דגמים רובוטיים: שני רכבי שטח שלכל אחד יכולות אחרות - אחד בעל יכולת לעבור בקרקע סלעית ומשוננת ולסרוק את הסביבה והשני עם מקדח ופטישון; בנוסף, רכבת ננסית עם כף דחפור לגירוף דגימות הקרקע ואיסופן בקרון האחסון; ורחפן שמצלם את השטח מלמעלה. לצפייה בדגם

 יסמין עיצבה רובוט משוכלל, מרובה "עיניים", שמצלם היקפית את השטח שסביבו. הרובוט יכול לחקור את האדמה ואת הסביבה על ידי כלים שמורכבים לזרועות שלו וגם יש לו תא מטען לאיסוף הדגימות. לצפייה בדגם

 אריאלה עיצבה רכב חלל  שמונע מאנרגיה של לוחות סולאריים ומצוייד בשמונה מצלמות לצילום בכל הזויות, תאורת לד, שמאפשרת גם צילום ליילי, ושישה מיקרופונים להקליט שמע. לצפייה בדגם


 

בנוסף, צוינו לשבח העיצובים הבאים:

  • הרובוט pinkgol של לינט משעלי, כיתה ד', בי"ס אשלים אנתרופולוגי.
  • הרובוט האנושי של רומי עזרא, כיתה ה', בי"ס חופית.
  • החייזר הפיקסיונר של מיכל טירקל, כיתה ה', בי"ס ידלין.

לצפייה בדגמים

 

לעיצובים הזוכים יחולקו תעודת הוקרה בינלאומית מטעם מייקרס אמפייר ולנבחרת המנצחת יוענק גביע אליפות שהודפס במדפסת תלת ממד!

 

הפעילות בתוכנת MAKERS EMPIRE  התאפשרה בזכות שיתוף פעולה של מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון עם משרד החינוך, שחברו יחד להובלת פיילוט שבמסגרתו ניתנת התנסות חינם לתלמידי העיר בתוכנה עד סוף חודש יוני.

 

האפליקציה/ התוכנה כוללת סביבה משחקית עשירה ומגוונת ובה אתגרים, תחרויות ותמריצים על מאמץ והישגים. מאות אלפי תלמידים בבתי ספר בעולם לומדים באמצעותה חשיבה עיצובית ומידול בתלת ממד.  

 

תלמידי כיתות ד'-ו' המעוניינים לעצב בתוכנה מוזמנים להוריד למחשב את מייקרס אמפייר ולהירשם לסביבה עם קוד כיתה song4770 (צפו בהנחיות התחברות). לרשותכם מקבץ סרטוני הדרכה להיכרות עם התוכנה. אתם מוזמנים גם לפנות לתלמידי מנהיגוטק בבית ספרכם, שהתנסו במייקרס אמפייר וישמחו להדריך אתכם.  


 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד