ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכנית מנהיגוטק פותחת שנה רביעית

התכנית העירונית פותחת שנה רביעית עם מספר שיא של 36 בתי ספר יסודיים

 

עם ותק של שלוש שנים מוצלחות, תכנית מנהיגוטק, יוזמת מינהל החינוך בראשון לציון, קנתה לעצמה מעמד מחייב בקרב בתי הספר היסודיים. השנה ייקחו בה חלק 36 בתי ספר - 32 ממלכתיים, 3 ממלכתיים-דתיים ובי"ס אחד לחינוך מיוחד, וכ-400 תלמידים מכיתות ד' עד ו' מכל קצווי העיר.

 

תכנית מנהיגוטק, בניהולה של נירית האן, מעודדת את העשייה היזמית המתוקשבת של תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר. השידורים הווירטואליים שמתקיימים במסגרת התכנית הם הזדמנות להתכנסות תלמידים מכל העיר לחוויית למידה משותפת, והמפגשים השבועיים בבתי הספר עם רכזי התכנית מאפשרים יישום הידע והפצתו לטובת פעילות מתוקשבת בית ספרית. 

 

במסגרת התכנית לומדים הילדים שיעורים בנושא מיומנויות ארגון, ניהול ידע טכנולוגי והעברתו, יישומים וכלים דיגיטליים נבחרים. נבחרות מנהיגוטק יהיו אמונות השנה על העברת שבוע גלישה בטוחה בביה"ס, הובלת אליפות הסייבר הלאומית והפעלת יוזמה מתוקשבת.

 

מה אומרים התלמידים?

לידור אחרק, תלמיד כיתה ו' בבי"ס ישורון, מספר בהתרגשות: "אני משתתף במנהיגוטק כבר שנה שלישית. אני מרגיש שהפכתי ממש למומחה צעיר בתחום התקשוב, ושאני יכול לעזור לילדים בכיתה בכל הכלים הדיגיטליים שאנחנו לומדים ואפילו למורים. בתכנית נחשפתי לכלים רבים שנלמדו גם בשיעורים וגם בשידורים של נירית. לקראת שבוע גלישה בטוחה הפקנו קליפ שמדבר על פגיעה ברשת, בהשתתפות כל חברי הנבחרת שלנו. זה היה ממש הפקה ואפילו נסענו לעירייה והצגנו בפני ראש העיר את הסרטון שלנו. הייתי גם שותף לשתי יוזמות מתוקשבות של סוף שנה. בשנה הראשונה הקמנו חדר בריחה בנושא שחרור ירושלים ובשנה שעברה הכנו חצר בריחה בנושא שטרות הכסף של מדינת ישראל. אני ממש אוהב להשתתף בפרויקט מנהיגוטק ולהמשיך ללמוד ולרכוש מיומנויות במחשב".

 

כתרגיל היכרות קיבלו התלמידים משימה להכין כרטיסי ביקור עם דמות תלת ממד, אותה עיצבו וצבעו, ברוח המשחק מיינקראפט. ביום חמישי, 8.11 יתקיים השידור הראשון בתכנית בו ייקחו חלק תלמידים מכל הנבחרות, יציגו מתוצריהם, ישתתפו בחידונים, ייצרו וילמדו יחד.

 
 
 נבחרת מנהיגוטק בבי"ס ישורון  נבחרת אשלים אנתרופולוגי יוצרת את המשימה
 
 
  שני כרטיסי ביקור מעוצבים שהכינו תלמידים מנבחרת בי"ס איתמר

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד