ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכנית מנהיגוטק פותחת שנה (תשע"ח)

נבחרות מ-33 בתי ספר יסודיים החלו את הפעילות השנתית של "מנהיגוטק". ביום חמישי 9.11.17 יתקיים שידור הפתיחה בהשתתפות חברי הנבחרות

תכנית "מנהיגוטק" לעידוד מנהיגות טכנולוגית הושקה לפני שלוש שנים בעיר במסגרת יוזמות מקדמות תקשוב של מינהל החינוך, ופותחת החודש את שנתה השלישית עם הצטרפותם של 33 בתי ספר. התכנית כוללת מפגשים המתקיימים באמצעות למידה מרחוק סינכרונית, אליהם מתחברים התלמידים מבתיהם, ושיעורים שבועיים במערכת, בהם מתרגלים מיומנויות ארגון, ניהול ועבודה עם כלים דיגיטליים נבחרים, אותם יביאו לידי יישום במסגרת הפעלות ויוזמות בית ספריות.

אסנת אלק, רכזת תקשוב ומובילת מנהיגוטק בבי"ס ישורון, כינסה השבוע נבחרת חדשה: "אני שמחה שנפלה בחלקי הזכות להוביל זו השנה השנייה את חברי נבחרת מנהיגוטק של בי"ס ממ"ד ישורון. פתחנו את השנה בהתרגשות רבה, התגבשה נבחרת בעלת אופי מנהיגותי ומוטיבציה לתרום".

הייחודיות של נבחרות מנהיגוטק היא ההרכב הרב-גילאי של תלמידי ד'-ו', ומגוון הכישורים הטכניים והטכנולוגים שהם מביאים עמם. נציגי הכיתות שמצטרפים לנבחרות הופכים לשגרירים טכנולוגיים, אשר מלמדים וחושפים את עמיתיהם לכלים ולתוכנות אותם למדו, ולמידע מעשיר בנושאים בהם עוסקת התכנית.

ליאן אלמסי, תלמידת כיתה ו' בביה"ס, הגיעה נרגשת למפגש הפתיחה: "בשבילי מנהיגוטק זה משהו עוצמתי, כי לפרויקט הזה יש חשיבות רבה בעיניי. אני שמחה שקיבלתי הזדמנות כזאת. אני חושבת שאתרום את חלקי לנבחרת שלנו ביצירתיות שלי. השיעורים הראשונים היו חווייתיים, הכרנו את חברי הנבחרת והתחלנו במשימת ההיכרות המקסימה שנירית הכינה לנו. מצפה לבאות!"

עבור לירון אוחנה, רכזת תקשוב בבי"ס חתני פרס נובל, זו השנה הראשונה להובלת התכנית, והמשכה של מסורת בית ספרית שהחלה לפני 3 שנים: "מנהיגוטק הובילו בביה"ס בשנתיים האחרונות את יוזמת 'רדיו חתני פרס נובל', רדיו אותו עורכים, כותבים, מפיקים ומשדרים חברי הנבחרת. השנה נפרדנו ממספר תלמידים, שעלו לחטיבה, והוחלט שבנוסף ליוזמת הרדיו הנבחרת החדשה תוביל פעילות מתוקשבת בית ספרית ותחשוף עשייה בכלים דיגיטליים ויישומים. בשבוע שעבר התקיים מפגש פתיחה מהנה בו התגבשה הנבחרת המובילה לשנה הקרובה". 

במפגש חשפו שתי תלמידות ותיקות בתכנית, מיה דיין וליאור נימקובסקי (ו'3), את רשמיהן מ"מנהיגוטק" לתלמידים החדשים; הן הציגו את מיזם הרדיו ותוצרים שהכינו במהלך המפגשים, השמורים בכונן ארגוני של חשבון הנבחרת, סיפרו על החידונים והפרסים במפגשים הווירטואליים, וחלקו חוויות נרגשות מכנס הנבחרות, בפרט המפגש עם רובוטים מונעי-חיישנים בגודל אמיתי שזזו והגיבו לקול פקודות של הילדים.

"מנהיגוטק" היא תכנית עירונית, יוזמה משותפת של יחידת התקשוב באגף תיאום בקרה ותפעול - מינהל החינוך בהובלת ניצנית ישראלי מתאמת עירונית לתקשוב, נירית האן - מנהלת התכנית ומשרד החינוך - מינהל תקשוב ומערכות מידע, ובשיתוף אגף חינוך יסודי במינהל החינוך. התכנית פועלת בראשון לציון החל משנה"ל תשע"ו. מטרתה לקדם מעורבותם של תלמידים בעלי אוריינטציה טכנולוגית גבוהה בהובלת מהלכים של הסברה, תמיכה והעברת ידע בתחום האינטרנט והמחשב לתלמידי בית ספרם והובלת יוזמות מתוקשבות במוסדות החינוך ובקהילה.

 
 
 

מימין: נבחרת חתני פרס נובל; כאן מעצבים רובוטים! – נבחרת ויתקין; ונבחרת מרחבים 

 

בתמונות, הנבחרות בפעולה (משמאל למעלה ועם כיוון השעון): נבחרת ישורון, חתני פרס נובל, איתמר, מרחבים, ויתקין. תמונה קטנה באמצע - נבחרת יסוד המעלה 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד