ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכנית מנהיגוטק מסכמת שנה (תשע"ז)

ביום ראשון 18.6.17 נערך במרכז הנוער "כרמים" מפגש מסכם של השנה השנייה לפעילותה של מנהיגוטק, התכנית לקידום אוריינות טכנולוגית בבתי הספר היסודיים בראשון לציון. המפגש נערך במעמד אורית טאטי הממונה על התקשוב במחוז מרכז, רונית רענן מנהלת אגף חינוך יסודי, ויקי ניצן מפקחת כוללת בתי ספר יסודיים, שוש אבטליון מנהלת אגף תיאום בקרה ותפעול וניצנית ישראלי מתאמת עירונית לתקשוב החינוך, ולקחו בו חלק מובילי התכנית, רכזים, מורים, מנהלים ותלמידים.

 

תכנית מנהיגוטק - בניהולה של נירית האן - פעלה השנה ב-28 בתי ספר בעיר, ולקחו בה חלק 372 תלמידים. הנבחרות כללו תלמידי כיתות ד'-ו' שפעלו בתוך בתי הספר לקידום התקשוב ולתמיכה באוריינות טכנולוגית, זאת תוך טיפוח המסוגלות כלומדים עצמאיים, פיתוח כישורי מנהיגות ועבודת צוות, והתנסות מעשית בהפצת הידע לתלמידים אחרים.

 

הדגשים של התכנית השנה השיקו לנושאי הליבה שמקדם מינהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך והתמקדו בהכשרת התלמידים להעברת מידע והסברה בנושאי אתיקה ומוגנות ברשת - במהלך שבוע גלישה בטוחה, במשימות המקדמות אוריינות דיגיטלית ובהטמעת כלים דיגיטליים כמחוללי תקשוב בהוראה.

 

 אורית טאטי, הממונה על התקשוב, השותפה להקמתו של מיזם זה ומלווה אותו מראשיתו, שמחה לראות את החידושים שהוכנסו בתכנית השנה ואת התרחבותה של התכנית לבתי ספר נוספים: "בכנס המסכם של תכנית מנהיגוטק בעיר ראשון לציון ראינו כיצד חידוש בבית המדרש מוביל להעצמה של הקהילה החינוכית. תודה מיוחדת לנירית האן, ניצנית ישראלי ורונית חילו על החידוש וההתחדשות במודלים חדשניים לטיוב איכות העבודה החינוכית. במהלך המפגש שהתקיים תיארו התלמידים את תהליך הלמידה בסביבה הדיגיטלית והערכים שהפיקו בעקבות התכנית. מהשיח עלו ערכים של עבודת צוות, שותפויות, למידה עצמית, ביסוס הידע, הדדיות וערך האחריות אשר מהווים מקום לצמיחה אישית ומקצועית.

 

נוכחנו כיצד הצוותים החינוכיים טווים רשת של למידה באמצעות רשת האינטרנט ובכך משפיעים על מעגלים רחבים יותר. התרשמנו מאוד גם מנציגות ההורים בתכנית. ניתן לתאר את העשייה בציטוט מדברי איש החינוך פרופ' יהודה בר שלום: 'וזוהי ליבת החינוך בעיניי: מרחב מוגן שבו ניתנת ללומד ההזדמנות לגעת בנשגב, להבין ולהכיר את עצמו ואת האחר ולעצב לעצמו חיים מונחי חזון'. אני מצפה להרחבת מעגל השותפים בתכנית בשנה"ל תשע"ח". 

 

בחודשיים האחרונים עמלו הנבחרות על תכנון, ארגון וביצוע של יוזמות בית ספריות המקדמות תקשוב. כל בית ספר בחר יוזמה משלו, בשיתוף המנהלים וצוות מוביל, וחברי מנהיגוטק הובילו את התהליך: פרסמו אודות היוזמה, רתמו תלמידים, הורים ואת הקהילה, הכינו תוצרים והעבירו את הפעילות בבית ספרם.

 

צפו בסרטון היוזמות של הנבחרות לתשע"ז ובתוצרי המיזמים שהוצגו במפגש המסכם:

 

 

הכירו את נבחרות מנהיגוטק 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד