ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מפגש הנבחרות

תכנית "מנהיגוטק", בניהולה של נירית האן, לעידוד מנהיגות טכנולוגית בבתי ספר היסודיים, בראשון לציון פועלת זו השנה השנייה. לתוכנית רשומים 368 תלמידים מכיתות ד'-ו' מ 28 בתי ספר. בתוכנית התלמידים מתנסים בלמידת אפליקציות, ביישום כלים מתקדמים בחינוך,  וכל זאת באמצעות למידה מרחוק מהבית בשעות אחר הצהריים. כמו כן, התלמידים משמשים בתוך בתי הספר כמנהיגים מקוונים יחד עם רכזי התקשוב.

 

מפגש הנבחרות התקיים ביום שלישי 14/03/2017 באשכול הפיס "רביבים", בהשתתפות תלמידי הנבחרות, רכזי הנבחרות- המורים מבתי הספר, ובסיועם של  תלמידי תיכון "רביבים" שבאו להתנדב במיזם במסגרת מחויבות אישית. המפגש התקיים במעמד: ד"ר שוש נחום- ראש מנהל חינוך, הגב' רונית רענן- מנהלת אגף חינוך יסודי, הגב' שוש אבטליון- מנהלת אגף תיאום בקרה ותפעול, הגב' אורית טאטי- מפקחת תקשוב במחוז מרכז, והגב' ניצנית ישראלי – מתאמת עירונית לתקשוב החינוך.


המפגש עסק בשילוב טכנולוגיות חדשניות בחינוך: הדפסות תלת מימד, שילוב רובוטים, שימוש במציאות רבודה ועוד. התלמידים התנסו בלמידה חווייתית באמצעות אפליקציות ופעילויות, אשר הוטמעו במחשבים מסוג טאבלט. התלמידים הופעלו בלמידה סדנאית שכללה קוד ורובוטיקה, מציאות רבודה, צילום פנורמי, הולוגרמות ואנימציה. כל האפליקציות שנלמדו ונחשפו במסגרת המפגש הוטמעו על גבי הטאבלטים מבוססי אנדרואיד והם חינמיים בשוק החינוך, ועתה האפליקציות הללו משמשות את חברי הנבחרות בבתי הספר. התלמידים נחשפו להרצאות מרתקות על עתיד הלמידה: עולם חדש של יצירה כ"מייקרים" עם הדפסות תלת ממד, המחשה ולמידה אקטיבית עם מערכות הולוגרמה, המשלבות מציאות מדומה ומציאות רבודה לכדי מציאות מעורבת (mixed reality), כל אלו יצרו הדמייה מיוחדת במינה. ההדגמות  של ההרצאות ושל הסדנאות שולבו  כולן בסרטון, מומלץ לצפות.
היתה זו חוויה עוצמתית ומעשירה מאד עבור הילדים וכלל המשתתפים. תצוגת הרובוטים, הפעילות עם הטאבלטים וההדגמות ב"Live" אפשרו לחוש ו"לגעת" בעתיד הצפוי לנו בחינוך. כמו כן, חוויית הלמידה השיתופית והפעילות כנבחרת העצימה את הילדים ונתנה להם מעוף והשראה. 

 

אורית טאטי, הממונה על התקשוב במחוז מרכז, ציינה כי: "תכנית "מנהיגוטק" פרצה גבולות ויצרה מסגרות חדשניות ומקדמות - מצפה מאוד למפגש המסכם של השנה ! בטוחה אני כי התלמידים העשירו את עולם הידע והכישורים לאורך כל שלבי ואתגרי התכנית. ההובלה של נירית האן ראויה לכל שבח ובשיתוף פעולה מיוחד ומפרה עם ניצנית ורונית חילו. תודה לאנשי החזון בעיר ראשון לציון (פיקוח, רשות, מנהלים, מדריכים ורכזי תקשוב) אשר רואים את הנולד בקידום אוריינות טכנולוגית ותמיד מספר צעדים קדימה".

 

 

 

 

 לתמונות מהמפגש

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד