ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שיעור מקוון לתלמידי תכנית "ראשונט" תשע"ט

שיעור מקוון לתלמידי תכנית "ראשונט" תשע"ט
שיעור מקוון לתלמידי תכנית "ראשונט" תשע"ט

"ראשונט - תלמידי כיתות ד' משתפים" היא תכנית ללמידה שיתופית לתלמידים בכיתות ד' בנושא ראשון לציון, הפועלת זו השנה הרביעית ברציפות. יוזמות ומובילות התכנית הן גילה ארז, רכזת תקשוב, והדס העליון, מדריכת תקשוב עירונית. מטרת התכנית היא לקדם למידה שיתופית בשילוב כלים דיגיטליים מתקדמים בנושא היישוב שלי - ראשון לציון עירי. בתכנית משתתפים תלמידי כיתות ד' מ-4 בתי ספר יסודיים: אתרים, בארי, נווה עו"ז ורעות.
 
במסגרת התכנית הוקם אתר ראשונט בו מופיעים שלבי הפרויקט, סרטונים, תוצרי התלמידים ועוד.
 
כחלק מתהליך הלמידה התקיים בתאריך 21.2.19 שיעור מקוון עם הני זקן אברמוביץ', דור רביעי לאחת ממשפחות המייסדים של ראשון לציון. במהלך השיעור הכירו התלמידים את הני ואת פועלה של משפחתה בעיר. התלמידים נציגי הכיתות הכינו שאלות מבעוד מועד, והני התייחסה וענתה על שאלותיהם . התלמידים והמורים התרגשו להשתתף בשיעור המקוון ונהנו מאוד.

במהלך הפרויקט התלמידים חוקרים ולומדים על ראשון לציון ועל מורשת ישראל באמצעות הגנים אשר הוקמו בעיר: גן העיר, גן המנהיגים, גן הזיכרון, גן ערים תאומות וגן בעברית. המורות מלוות את התלמידים בתהליכי החקר והלמידה אודות הגנים בעיר. על התאמת הכלים הדיגיטליים ושילובם בתהליך ההוראה אמונה גילה ארז ובעזרתם יוצרים התלמידים תוצרים מגוונים.

 

צפו בשיעור המקוון:

 

לצפייה בתגובות התלמידים בעקבות השיעור המקוון

 

לצפייה בתמונות מהשיעור המקוון

 

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד