ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכנית "ראשונט" מסכמת שנה

ביום ג' 20.6.2017 התקיים שיעור סיכום מקוון לתכנית "ראשונט" - למידה שיתופית בנושא "ראשון לציון עירי" לכיתות ד' בבתי הספר אתרים, בארי, נווה עו"ז ורעות

"ראשונט - תלמידי כיתות ד' משתפים" היא תכנית ללמידה שיתופית לתלמידים בכיתות ד' בנושא ראשון לציון הפועלת זו השנה השנייה ברציפות. מטרת התכנית היא לקדם למידה שיתופית בשילוב כלים דיגיטליים מתקדמים בנושא היישוב שלי - ראשון לציון עירי. בתכנית משתתפות כיתות ד' מארבעה בתי ספר יסודיים: אתרים, בארי, נווה עו"ז ורעות. התכנית פותחה על ידי גילה ארז - רכזת תקשוב ומורה למחשבים, והדס העליון - מדריכת תקשוב עירונית.

במהלך הפרויקט התלמידים חקרו ולמדו אודות העיר ראשון לציון ועל מורשת ישראל באמצעות הגנים אשר הוקמו בעיר: גן העיר, גן המנהיגים, גן הזיכרון, גן ערים תאומות וגן בעברית. הוקם אתר ראשונט בו מופיעים כל שלבי הפרויקט, וכן התקיים שיעור מקוון עם ראש העירייה דב צור, במהלכו שמעו התלמידים סיפורים וחוויות מילדותו והכירו את פועלו בעיר.

במפגש הסיכום המקוון של התכנית, אשר התקיים ב-20.6.2017, הוצג סרטון המסכם את חקר הגנים בעיר והופיעו בו כל תלמידי הפרויקט. המפגש התבצע באמצעות מחשב בכל כיתה, כך יכלו התלמידים לראות ולשמוע זה את זה, ובסיום התקיים חידון אינטרנטי תחרותי בנושא ראשון לציון.

התגובות בעקבות המפגש היו נרגשות מאוד, הן מצד המורות והן מצד התלמידים. המנהלות והמורים בבתי הספר המשתתפים בתכנית היו שותפים לכל אורך התכנית. המורות ליוו את התלמידים בתהליכי החקר והלמידה אודות הגנים בעיר. גילה ארז, המובילה את הפרויקט בבתי הספר, הייתה אחראית על התאמת הכלים הדיגיטליים ושזירתם בתהליך ההוראה. בבית ספר רעות שותפה גם המורה טלי בן ציון.

 

ניתן לצפות בתוצרי התלמידים באתר ראשונט.

 


 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד