ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ט"ו בשבט תשע"ה: נוטעים עצים וירטואליים

ט"ו בשבט תשע"ה: נוטעים עצים וירטואליים

מה שותלים בשנת שמיטה?
השנה תשע"ה הינה שנת שמיטה ובה אסור לשתול. ומה נעשה בט"ו בשבט? מוזיאון ראשון לציון בשיתוף תכנית התקשוב העירונית חשבו על פתרון: ילדי כיתות ג' בעיר הוזמנו לשתילה וירטואלית. תלמידי בתי הספר שהשתתפו בתכנית לקחו חלק בשתילה וירטואלית של מידע אודות עצים ותיקים בגן המושבה ואודות עצים בסביבת בית הספר.
 
ט"ו בשבט 2015 נחגג באופן וירטואלי. מוזיאון ראשון לציון הוביל את תכנית "יש לי גן" אליה חברו תכנית התקשוב העירונית במינהל החינוך ומשרד החקלאות, ויחד הפיקו פתרון לשנת השמיטה: ט"ו בשבט וירטואלי. תלמידי כיתות ג' בבתי הספר שהשתתפו בתכנית: חתני פרס נובל, חופית, בן גוריון, בארי וחביב, תיעדו מידע על עצים ותיקים בראשון לציון בגן המושבה, ובחלקה השני של התכנית אספו מידע על עצים בשכונת המגורים שלהם.

 

אירוע השיא התקיים בט"ו בשבט ובו הוצגו התוצרים בגן המושבה במעמד חגיגי בנוכחות עו"ד ליאל אבן זהר, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק המוזיאונים בעיריית ראשון לציון, קאמי כהן, מנהלת האגף לחינוך יסודי בעיריית ראשון לציון, ישראל גלון, פקיד יערות ראשי במשרד החקלאות ונאוה קסלר, מנהלת מוזיאון ראשון לציון. הובילה את התכנית "יש לי גן", ציפי גוזז, מנהלת החינוך במוזיאון, בשיתוף תכנית התקשוב העירונית בהובלת ניצנית ישראלי. בתכנית "קולם של הילדים" מוביל למידה מבוססת מקום, שני זיו.
                                      
העצים הוותיקים של ראשון לציון
לתכנית נבחרו עצים ותיקים בגן המושבה, כאשר על כל עץ עבדה קבוצת תלמידים. לכל עץ הוצמד קוד (QR - Quick Response Code) - שהפעיל תשתית וירטואלית מלאה שהיא חלק מתכנית "למידה מבוססת מקום" המופעלת בתכנית התקשוב העירונית. אתר העץ כולל מידע רב ופעילויות לימודיות ומשחקיות הקשורות בעץ. התלמידים הפעילו את העץ שלהם מ"רחוק", בעודם נמצאים בבית הספר שלחו התלמידים מידע אל האתר המשויך לעץ. היישום היה פתוח לכל. כך למשל, עובר אורח שעבר בגן המושבה יכול היה לסרוק את הקוד בעזרת יישום מתאים בטלפון הנייד, ללמוד על העץ ולקבל מידע.
לצפייה בעבודה שנעשתה, היכנסו  

 

העץ שלי בראשון לציון
נוסף על חקר העצים הוותיקים בגן המושבה, חקרו התלמידים במסגרת למידה מבוססת מקום גם עצים בסביבת המגורים שלהם. כל תלמיד שהשתתף בתכנית פתח לעצמו אתר בפורטל תכנית התקשוב ובו מיפה את העצים בשכונת המגורים שלו. בסופו של התהליך מיקמו התלמידים על גבי המפה העירונית את העץ שבחרו, ובה כל המידע אודות העץ ופעילויות לימודיות ומשחקיות שניתן לעשות עם העץ. כל העצים מתועדים ב-אתר   

 

  

לצפייה באלבום התמונות מהפעילות לחץ כאן

דרג את הכתבהדירוג כתבה ט"ו בשבט תשע"ה: נוטעים עצים וירטואליים: כוכב 1
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד