ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ביה"ס למחוננים ע"ש רון ורדי

בנייה ייחודית וחדשנית לצורכי למידה המותאמת לצורכי התלמידים: מעבדות, אולמות דגמים ועוד

ב-2013 נחנך ביה"ס החדש למחוננים ומצטיינים ע"ש רון ורדי. על בנייתו של ביה"ס בן שלוש הקומות הייתה אמונה החברה הכלכלית. ביה"ס כולל תשע כיתות לימוד, מעבדות וחדר רובוטיקה, וכן גלריית דגמים אינטראקטיבית שבה מוצגים כ-150 דגמים מדעיים שפותחו על ידי ידידיה ורדי, אביו של רון ורדי ז"ל. עלותו של ביה"ס נאמדה בכ-12 מיליון ש"ח.

בית הספר קרוי על שם רון ורדי ז"ל שנפל בלבנון בהיותו בן 20. הוא פעל מאז שנת 1986 במבנה בית הספר "חביב" בראשון לציון כמפעל חינוכי הנותן מענה לילדים מצטיינים ומחוננים בעיר ראשון לציון וסביבותיה. המרכז הוקם ביוזמת הוריו של רון, ידידיה ודרורה ורדי, ופועל בשיתוף עם עיריית ראשון לציון. במרכז מלמדים מורים ומדריכים שרובם בעלי תואר שני ושלישי, מטרתו לטפח ילדים מחוננים בכיתות ג'-ט' מכל האזור ולספק להם העשרה בתחומים שונים כמו מדעים, טכנולוגיה, פילוסופיה, לוגיקה, אמנות, מוזיקה, מדעי הרוח ועוד. המרכז מתפקד כבית ספר בשעות הבוקר, ובשעות אחר הצהריים כמרכז עירוני למצוינות בתחומים מגוונים. מאות תלמידים מהעיר ומסביבותיה מגיעים לביה"ס ליום בשבוע של פעילות מדעית וקורסים שונים המעודדים יצירתיות, מצוינות וסקרנות.

המבנה החדש ממוקם בין רחוב הרצל לרחוב אבי האסירים, סמוך לתחנת רכבת ראשונים ולקריית החינוך גן נחום. אדריכל דוד נופר, שתכנן את המבנה, שאב את השראתו ממבנה בדמות שריג מינרלי מהטבע (קונגלומרט) עם קצוות פתוחים - המציין ומאפיין את המצוינות והמצטיינים - להם הם נפתחים. את הפרויקט הובילה החברה הכלכלית, בראשות המנכ"ל ניצן פלג, בשיתוף עם האגף לבנייה ציבורית בעירייה, בראשות אדריכלית ורד סולומון ממן.

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד