ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

בתי ספר על יסודיים

"הגימנסיה הריאלית" - בנייה ייחודית ויוצאת דופן ברמה ארצית, תוך שימור ההיסטוריה רבת השנים והמורשת של המוסד החינוכי

 

בית הספר הגבוה הראשון בישראל

 

הגימנסיה הריאלית בראשון לציון (מקיף א'), בית הספר התיכון הראשון בראשון לציון ואחד ממוסדות הלימוד המוכרים והוותיקים בישראל, נבנתה מחדש וכעת נישא המבנה לגובה של 6 קומות וכולל 42 כיתות על שטח של 12 דונם. מדובר בתכנית אדריכלית ייחודית וראשונה מסוגה למוסד חינוכי, שכן זהו בית הספר היחיד והראשון בישראל שנבנה לגובה.

 

בית הספר כולל 42 כיתות רגילות, בתוספת 3 כיתות מכללה ו-18 מעבדות, חדרי צוות וחללי עבודה למורים, אולם רחב לחדר מורים עם שירותים ומטבחון צמודים לשימוש המורים, כל זאת על 12 אלף מ"ר בנוי שמתפרסים על 12 דונם, כך ש-70 אחוז משטחי המגרש הם ירוקים. בבית הספר הוטמעו טכנולוגיות מתקדמות שיאפשרו סביבת לימודים בעידן הדיגיטלי. המבנה החדש הוא בעל אופי ונראות חדשניים שמקדמים ומשרתים את צורכי בית הספר היום ובעתיד. יחד עם זאת, ישנה חשיבות בשימור ההיסטוריה של המבנה ומה שהוא מייצג עבור העיר ראשון לציון, ועל כן הוחלט על שימור "מבנה הפרפר", שקיבל פרס תכנון אדריכלי בעבר, והוא ישמש כמרכז מורשת מוזיאון הגימנסיה הריאלית.

המבנה הישן של בית הספר הוותיק היה קיים למעלה מ-70 שנה, והוא בעל ערך רגשי של היסטוריה ונוסטלגיה. בשל סיום תוחלת החיים של המבנה הישן, הוחלט על בנייה מחדש לגובה, זאת בשל תנאי השטח הקטן.
 


 

בית ספר על יסודי שש שנתי "המעיין" (מקיף י"ב) - אשר בנייתו הושלמה ב-2013

 

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד