ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ט"ו בשבט: למידה משולבת דיגיטל בגני הילדים

ט"ו בשבט: למידה משולבת דיגיטל
צוות הטכנופדגוגיה באגף קדם יסודי, בשיתוף עם מנהלות האזור מהפיקוח, יצר מסמך המרכז פעילויות ייחודיות המשלבות דיגיטל לרגל ט"ו בשבט. הפעילויות מאפשרות להורים להיות שותפים ולקחת חלק פעיל בנעשה בגן. הגננות יישמו חלק מהפעילויות עם הילדים בגן.

כך לדוגמה, גן "אין כמוני" שילב בחצר הגן ברקודים. הילדים סרקו בעצמם באמצעות הטאבלט ובכך למדו על הצמחים השונים שבחצר הגן. כמו כן, בעת הבאת ואיסוף הילדים מהגן ההורים יכלו לסרוק את הברקודים, ביחד עם הילד, ולקבל מידע על הצמח הרלוונטי אותו סרקו.

 
 

 

להלן דוגמאות לתכניות נוספות הפועלות בגנים בשילוב תחום הדיגיטל:

 

תכנית "אנגלית לגיל הרך"
ילדי גן "אי ירוק" הצטרפו בשנה שעברה לתכנית "אנגלית לגיל הרך" בה נחשפו הילדים לשפה האנגלית באופן המותאם לגילם באמצעות משחקים, סרטוני למידה, שירים, ספרים ועוד. במסגרת התכנית הגננות עברו הכשרה ללימוד התכנית וקיבלו אייפד ממשרד החינוך עם תוכנה ללימוד השפה וכן ערכות ללמידה מותאמת בגן.
השנה ממשיכים ילדי הגן בתכנית ועובדים עם "עמית הרובוטית" שמלמדת אותם את השפה האנגלית. 

 
 

 

"גוגלה" (Googale)
ילדי גן "טבעת הקסמים" גילו עניין רב בחילזון. כחלק משיעור מדעים הם חקרו את החילזון באמצעות כלי "גוגלה" באמצעותו צפו בסרטונים ולמדו על החילזון ולאחר מכן חקרו אותו באופן מוחשי. "גוגלה" הוא מיזם לפיתוח כלים ממוחשבים למידע ולתקשורת המיועדים לקידום החינוך וההתפתחות של ילדים צעירים, אשר עדיין אינם שולטים בקריאה וכתיבה, ומכינים אותם לעולם המתוקשב שלתוכו הם גדלים. בגוגלה  4 כלים המאפשרים לגננות להקנות שימוש יעיל, מעניין ומאתגר בסביבת המחשב. בנוסף, הילדים יכולים להתחבר לכלים גם מהבית עם ההורים.

 
 

 

מרחב פיזיטלי
בגן "מעיין הקסם" עושים שימוש במרחב פיזיטלי ומשלבים את המקרן כתפאורה למשחק הסוציו-דרמטי של הילדים בגן. על גבי מסך המקרן מוקרן דגם המהווה השראה לפעילות במוקד הבנייה, הילדים בונים על פי הדגם המוצג וממשיכים את התמונה באמצעות בנייה.

 

 
 

וויטק (Ytech)
ילדי גן "מזבוב ועד פיל" הצטרפו בשנה שעברה לתכנית "וויטק" שמטרתה פיתוח עמדות חיוביות כלפי מדע וטכנולוגיה באמצעות פעילות לימודית חווייתית והבניית תשתית מושגית לחשיבה לוגית-מדעית וטכנולוגית. גם השנה ממשיכים ילדי הגן בפעילות, לומדים על סוגי קווים ומתנסים באמצעות רובוט.

   


 


 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד