ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פרויקט חלל ומערכת השמש בגן "ארמון בחול"

 גן "ארמון בחול" בשכונת רקפות, גן ברוח הגישה המונטיסורית. גילאי: 4-5. גננת: מאיה אוזן. סייעות:  

 

ילדי גן "ארמון בחול", גן ברוח עקרונות הגישה המונטיסורית, למדו במהלך השנה בפרויקט משמעותי על החלל ומערכת השמש. הגישה המונטיסורית היא גישה חינוכית הרואה את הילד/ה מבחינה אינטלקטואלית, רגשית, חברתית וגופנית - ומעודדת בחירה חופשית, עצמאות, יצירתיות והעצמה פנימית.

 

"פרויקט חלל" איפשר לילדים לחוות את הנושא במגוון אמצעים ואפשרויות, בדרך של בחירה: באמצעות יצירה, שפה וכתיבה, בדרך של שאילת שאלות והעלאת השערות, חקר והטמעה.


הילדים למדו על האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל, אילן רמון ז"ל, ועל איתן סטיבה הישראלי השני בחלל, והעלו שאלות רבות: איך טסים לחלל? מה יש בו? איך מתנהלים שם? האם עפים באוויר? בנוסף, הילדים התעניינו בחיי היום יום של האסטרונאוטים בחלל: איך הם ישנים, מה הם לובשים, איך הם מרחפים, ושאלו שאלות גם בתחום החקלאות, לדוגמה: איך מגדלים צמח בחלל? איך משקים אותו? שהרי כוח המשיכה בחלל נמוך. הילדים למדו כי יש פתרונות בנושא, כמו להשתמש במזרק.

לאחר מכן הכירו הילדים את המושג "תחנת החלל" והחליטו לבנות אחת כזו בגן. הם הביאו מהבית ארגזים, קסדות, כפפות וניגשו למלאכה.

 

הלמידה התקיימה גם בפן הדיגיטלי באמצעות כלי "גוגלה" שאיפשרו לילדים לחקור את נושא החלל ולהגיע לתובנות. העבודה בגן המשיכה גם בבית בשיתוף ההורים. ביום השיא שהתקיים בגן דימו הילדים את פעולת שיגור החללית שבנו. התוצרים שהילדים הציגו במהלך הלמידה החווייתית: טלסקופ לצפייה בכוכבים, תלבושות של אסטרונאוטים, מנוע של חללית, מרכז בקרה, ואף יצרו את הכפתורים ללחיצה בשיגור ועוד.

 

במהלך הלמידה כולה הילדים התוודעו ל"עולם חדש" שלרובם לא היה מוכר קודם, חקרו ושאלו שאלות, העשירו את הידע, יצרו, בנו והרכיבו, ובעיקר - נהנו!

 
 
 
 
 
 
 


לתמונות נוספות לחצו כאן >>

 

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד