ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "רעים": פרויקט ימים בינלאומיים

גן "רֵעִים", גן חינוך מיוחד לילדים בגילאי 5-6 עם עיכוב התפתחותי. גננת: דנה גולן; סייעת: הילה גלזר בלכר; גננת משלימה: טניה רזניק; סייעת משלימה: אורלי אביב; קלינאית תקשורת: קרן רוזן; מטפלת רגשית באומנות: ענת גדור; מרפאה בעיסוק: לבנת ארואטי

 

בגן "רֵעִים" מתקיימת במהלך השנה למידה מבוססת פרויקטים שמטרתה לקדם ולשפר את תפקוד הילדים בכל תחומי ההתפתחות. בתחילת השנה גיבשה מנהלת הגן, דנה גולן, רעיון לפרויקט חדש בשם "ימים בינלאומיים". מטרת הפרויקט היא הרחבת רפרטואר הידע, המשחק והחוויה של הילדים באמצעות חשיפתם לימים בינלאומיים שונים. הרציונל הוא לחשוף את הילדים לנושא על כל היבטיו באופן תואם גיל, מגוון ומהנה.


מהות הפרויקט היא לציין וללמוד על ימים ומועדים בעלי חשיבות בינלאומית הנחגגים במקביל ברחבי העולם, במטרה להעלות את המודעות לנושא. לדוגמה: יום הקשיש הבינלאומי, יום הפסטה הבינלאומי, יום התעופה הבינלאומי, יום הברייל הבינלאומי, יום התות הבינלאומי ועוד.


במסגרת הפרויקט נבחר אחת לחודש יום בינלאומי תוך חשיבה על הזדמנויות הלמידה שהנושא מקדם. הלמידה מתקיימת במשך 2-3 ימי שיא ונפרסת בהדרגה לאורך החודש (פעילות שבועית). הלמידה מתבצעת במליאה, בקבוצות קטנות ובאופן פרטני. העיסוק בנושא מגוון וכולל התנסות רב-חושית הכוללת הרחבת ידע עולם, שיפור יכולות קוגניטיביות, העשרת השפה, עיסוק באוריינות וחשיבה מתמטית. כמו כן הילדים מתנסים בפעילויות סנסומוטוריות במרחב וליד שולחן, פעילויות גרפומוטוריות ושימוש בחומרים שונים. בנוסף לכך, ישנה התמקדות בהיבט הרגשי חברתי, חיזוק הקשר עם הבית וחיזוק קשרי קהילה.

 
 
 
 
 
 


לחצו וצפו בסרטון המתאר את הפרויקט:

 

 

 

 

 

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד