ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מיזם "האוצר האבוד" בגני הילדים העירוניים

מיזם חינוכי-כלכלי של אגף חינוך קדם יסודי במינהל החינוך, עמותת "עיגול לטובה", בנק ישראל וחברת "ברינקס" מעודד את ילדי הגנים בעיר לאסוף מהבית מטבעות של 10 אגורות ולהביאם לגן. בגן ילמדו הילדים על ערכו של הכסף ובסופו של תהליך יאספו את כל הכסף שהצטבר ויתרמו אותו לעמותה שיבחרו

על פי הערכת בנק ישראל, בכל בית ישראל יש בין 30 ל-160 מיליון ש"ח במטבעות של 10 אגורות, שהם למעשה "האוצר האבוד" (מטבע 10 אג' מכונה בבנק ישראל "המטבע האבוד"), שכן רבים מאתנו לא יעשו עם המטבעות הללו דבר. באמצעות המיזם חלק מהכסף הזה יסייע לעמותות רבות, וזאת בד בבד עם החינוך לכלכלה נבונה של הילדים.


ילדי גני הילדים בעיר (בעיקר גני חובה 4-5, אך גם גני טרום חובה) משתתפים בפרויקט. הילדים אוספים מטבעות של 10 אגורות מבתיהם, ומביאים אותם לגן. בגן לומדים הילדים על ערכו של הכסף ובסופו של תהליך, יאספו את כל הכסף שהצטבר ויתרמו אותו לעמותה שיבחר הגן. את שינוע הכסף תעשה חברת "ברינקס" מכמה מוקדים בעיר. כך ילמדו הילדים גם צרכנות נבונה וגם את ערך הנתינה.


צפו במסרים שלמדו הילדים בגן "הדוד אביב" מהפרויקט (גן לגילאי 4-5, גננת: דקלה בוסקילה): 

 


צפו בפעילות "האוצר האבוד" באשכול הגנים גפן (מנהלת האשכול: ליאת ברוק). צוותי הגן יצרו עבור הילדים אי ומסלול שבסופו מגיעים לספינה טרופה ובה ניתן לשלשל את האוצר האבוד, הורים וילדים גם יחד. כל ילדי האשכול השתתפו בפרויקט (גילאי 3-6), בסופו החליטו לתרום את הכסף לעמותת "כנפיים של קרמבו":

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד