ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"משחק ילדים": ביקור של נשיא השחמט הרוסי בגן ילדים עירוני

נשיא תכנית השחמט ברוסיה, אלכסנדר קוסטייב, ביקר לאחרונה בעיר במטרה ללמוד על תכנית השחמט העירונית המופעלת בגני הילדים ובבתי הספר. לאחר שביקר בגן "שירים ואוהבים" והתרשם מביצועי הילדים הצעירים במשחק המלכים - החליט להעתיק את התכנית הייחודית גם לארצו

ביום חמישי, 31.10.19, הגיע אלכסנדר קוסטייב, נשיא תכנית השחמט בבתי הספר ברוסיה, לביקור בראשון לציון במטרה להכיר מקרוב את תכנית לימוד השחמט המועברת בגני הילדים ובבתי הספר בעיר ולהעתיקה לארצו.

במהלך ביקורו בעיר הגיע נשיא השחמט הרוסי לגן "שירים ואוהבים" וצפה בשיעור השחמט שהועבר בכיתת הגן באותה העת. השיעור כלל את שיר השחמט ומשחקי תנועה, סרטון קצר בו צפו הילדים בנושא החדש – כלי השחמט הצריח, משחק תנועה של הצריח על הלוח הגדול, פתרון תרגילי הצריח באפליקציית שחמטק באייפדים, חלוקת תלמידים לקבוצות עבודה קטנות, משחק שחמט חופשי ועבודה עם חוברת בנושא הצריח.

האורח מרוסיה התרשם מאוד מביצועי הילדים הצעירים, שהפגינו יכולות משחק גבוהות, והחליט להעתיק את התכנית גם לארצו.

תכנית "שחמטק" (שילוב של שחמט, מתמטיקה וטכנולוגיה), מבית "אלתרמן שחמט", מועברת ב-72 כיתות גן בשנתון 4-5 וב-54 בתי ספר ברחבי העיר. העירייה שוקדת בימים אלו להרחיב את התכנית בשנת הלימודים הנוכחית לכיתות גן נוספות. 

 
 
 מימין: אלכסנדר קוסטייב, נשיא השחמט הרוסי, עם בוריס אלתרמן מבית "אלתרמן שחמט" 
 
 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד