ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

הקמת חצר זהירות בדרכים בגן "כמו ים"

ילדי גן "כמו ים" שבשכונת רמז (גילאי 3-4) לומדים במהלך השנה את נושא "זהירות בדרכים" שמועבר להם ע"י סבתא גן - מתנדבת מעמותת "אור ירוק" ליביה רוטקובסקי, הורים מתנדבים ומנהל חברת ההתעמלות "אפי-כיפי" אפי נאמן.

 

פעילות שיא בנושא - הקמת חצר זהירות בדרכים בגן - התקיימה לאחר חופשת הפסח. מנהלת הגן ורד פרל אלמליח והסייעות אווה תורג'מן ומעיין גוליגר, יחד עם כל השותפים לעשייה, ציירו לילדים על רחבת המשחק בחצר כביש, חניות כולל חניית נכים, הוסיפו תמרורים, רמזור, חיצים. בדרך חווייתית ומהנה למדו הילדים על חוקי התנועה, מהו תפקיד השוטר ותרגלו הרגלי נסיעה בטוחה וחבישת קסדה.


בפעילויות רכשו הילדים גם מיומנויות מוטוריות חשובות כמו שמירה על שיווי המשקל, כיווניות, חציית קו אמצע, תיאום עין יד, חיזוק שרירי הרגליים, קואורדינציה ועוד.


ורד פרל אלמליח, מנהלת הגן: "מתחילת השנה שמנו לב שהילדים נהנים לשחק בחצר בכלי תחבורה שונים, להסיעם הלוך-ושוב בחצר. על כן החלטנו ליצור אזור בחצר בו יוכלו גם לנסוע בהנאה וגם ללמוד מיומנויות חשובות הנלמדות מתוך המסלול המוטורי. לראות את הילדים משחקים בהנאה בחצר החדשה, תוך שמירה על כללי הזהירות, מלמדים זה את זה, מקשיבים אחד לשני ופועלים בשיתוף פעולה - נותן תחושת סיפוק גדולה לעשייה".

 
 
 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד