ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

נטיעת בוסתן עצי ארץ ישראל ושבעת המינים בגני הילדים שבאשכול נחלת יהודה

לכבוד שנת ה-70 למדינה נטעו גני הילדים העירוניים שבאשכול נחלת יהודה בוסתן עצי ארץ ישראל ושבעת המינים. יוזמה זו, שהתקיימה בשיתוף ההורים והקהילה הוותיקה בשכונה וכן בסיוע של גורמים בעיריית ראשון לציון, היא המשך ליוזמה מהשנה החולפת, בה יצרו גני הילדים שבאשכול מגדיר עצים שנמצא בחצרות הגנים.


פירוט הפעילות
בתחילת שנה"ל כל גן מגני האשכול בחר עץ, אותו יחקור לאורך השנה. הילדים נחשפו לבוסתנים  בארץ והציעו רעיונות לבוסתן שיוקם בשכונה. עם תהליך בחירת העץ התרחשה למידה אינטגרטיבית שכללה חקר על הבוסתן ועל העץ הנבחר והתרחבה ליצירה ולמשחק סוציודרמטי. 

 

בשיתוף עם תכנית "הקשר הרב דורי" הגיעו סבים וסבתות מהשכונה אל הגנים ושיתפו את הילדים בחוויותיהם על ראשית הקמת השכונה. הם אף הוזמנו לטקס הנטיעות שהתקיים ב-12.1.18.

 

עיריית ראשון לציון התגייסה לסייע ביוזמה, הקצתה שטח לבוסתן, רכשה את העצים לנטיעות והסיעה את ילדי הגנים למקום ביום הנטיעות.

 
 
 

  

טקס הנטיעות
ב-12.1.18 קיימו כל גני האשכול בנחלת יהודה טקס קהילתי שבמהלכו נטעו הילדים בוסתן של עצי ארץ ישראל לכבוד 70 שנה למדינה. ז'אנה גיסר, מובילת האשכול, ניהלה והנחתה את הטקס שבו נכחו: מפקחת גני הילדים תרצה שלום, מדריכה פדגוגית אליז אברהם, מדריכת קיימות בעירייה מיכל פרץ ומנהל האגף לפיתוח נופי בועז ג'דה.

 

בטקס, אליו הוזמנו גם ההורים, כל גן נטע את העץ הנבחר שלו, הילדים השקו אותו, שרו לו שיר ובירכו אותו שיצמח ויגדל. בנוסף, שיתפו סבתא תושבת השכונה הוותיקה בטקס הנטיעות.


צוותי הגנים רואים באירוע זה ראשיתו של תהליך ייחודי וחוויתי, בו ימשיכו לעקוב ולטפל בעצי הבוסתן, ללמוד, לחקור, ולשתף את הקהילה.

 
 
 


 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד