ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

היוזמה "חבר בוגר" בגן יצאה לדרך

היוזמה "חבר בוגר", כחלק מתוכנית התפתחות אישית ומעורבות חברתית, יצאה לדרך בשני גני ילדים בשכונת רמב"ם בשילוב בתי הספר בית אקשטיין ומקיף ממלכתי דתי "אוריה".
התוכנית נוצרה מתוך מחשבה שחיבור שתי קהילות הילדים ייתרמו מהמפגש המשותף הן של תלמידי התיכון והן ילדי הגן. שילוב תלמידים בכניסה לגנים אלו יעמיקו את ההיכרות והקרבה של תלמידים בינם ובין עצמם.

 

הוגות הרעיון: קרן אלהרר וחנה גשרי-שפיגל, גננת מובילה באשכול רמב"ם.

אוכלוסיית היעד: תלמידי כיתה י' 1 תיכון ממלכתי דתי ותלמידי כיתה י'1 תיכון בית אקשטיין (סה"כ 32 תלמידים), וילדי שני הגנים: "אצו רצו גמדים" ו"יונים צחורות" (סה"כ 60  ילדים).

 

מובילות התכנית מאמינות כי ליווי הכניסה לגן של הילדים באמצעות ילדים בוגרים תסייע לילדים הצעירים בהסתגלותם לגן. הילדים הבוגרים, יעשירו את שפתם של הצעירים כאשר ישחקו איתם במשחקים שונים, יעודדו אותם לאינטראקציה עם חבריהם, יהיו להם מקור לתמיכה, עידוד ואהבה ומאידך הבוגרים ייתרמו מהקשר האישי עם ילדיי הגן, דבר שיתרום ויחזק את יכולת המסוגלות שלהם ויעלה את הביטחון העצמי שלהם וההנאה מתרומה לקהילה, וכמובן הכל חלק מהמחויבות החברתית שלהם.
ארבעה מפגשי היכרות משותפת לתלמידים קדמו לפעילות בגן: סדנת היכרות של שני בתי הספר, סדנא בנושא הנתינה ושני מפגשים אותו עברו הילדים בהדרכתה של חנה גשרי בנושא הגיל הרך, היכרות עם אוכלוסיית הילדים בגנים וגן הילדים.

 

התוכנית מופעלת בגן "אצו רצו גמדים" על ידי הגננת ניצה יפת, ובגן "יונים צחורות", גנה של חנה גשרי שפיגל, בליווי מדריכת האשכול גב' אליז אברהם, יועצת הגנים גב' אורלי נעים, ובפיקוחה של גב' אורנה פז. התכנית פועלת בשיתוף עם רכזי תוכנית התפתחות אישית ומעורבות חברתית בבתי הספר, מחנכי הכיתות, בגיבוי הנהלת בתי הספר, וגב' קרן אלהרר מאגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון, המנהלת את תחום ההתנדבות באגף חינוך על יסודי ותוכנית "לאורו נלך".
התלמידים מגיעים לגנים פעם בשבוע בליווי מחנך כיתת בית אקשטיין ורכזת שכבה י' בתיכון "אוריה". לכל זוג ילדי התיכון יש קבוצה קבועה של כ-5 ילדי גן, אליהם יהיו צמודים לאורך כל השנה. הקבוצות התפרשו במרכזים השונים בגן והחלו במפגש היכרות עם החלקים השונים בגן.

 

 

 

 

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד