ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

אירוע הנטיעות השנתי של אגף החינוך הקדם יסודי

באירוע הנטיעות השנתי שמקיים אגף החינוך הקדם יסודי מדי שנה, השתתפו מאות ילדי גנים והורים מלווים, חיילים ועולים חדשים וכמובן תושבים רבים. השנה הנטיעות נערכו בנחלת יהודה, על שטח חקלאי של התושב אורי גורן שהסכים להקצות את שטחו לטובת העניין. בשונה משנים קודמות, הפעם הנטיעות היו של 200 עצי זית שנתרמו על ידי משפחת סולימן-אלטשולר והם נטעו לזכרם של עטיה ודוד מרגלית, חלוץ העלייה השנייה, השתתף בהגנת תל חי. עטיה לבית כהנה אסירת ציון בברית המועצות. ולזכרם של יוסף (אוסל'ה) סולימן ואחותו רחל סולימן-גרין ילידי ראשון לציון, לוחמי המחתרות לח"י ואצ"ל, תושבי נחלת יהודה.
טקס הנטיעות התקיים במעמד ראש העירייה- דב צור, סגני ראש העירייה ציון כהן ומוטי עג'מי, יו"ר ועד ההורים העירוני אבי צרף, מנכ"ל העירייה היוצא פרנקו גונן והמנכ"ל הנכנס חיים גליק ואורחים נוספים.
ראש העירייה, דב צור, אמר לילדי הגנים: "נחלת הייתה פעם מושבה נפרדת מראשון לציון, יש כאן את רחוב הברושים, הפיקוסים, האפרסמון. בזה תושבי נחלת עסקו כשהגיעו לארץ לפני הרבה שנים ואתם עכשיו מחדשים את המסורת הזו". יש לציין כי הנטיעות נעשו בסמוך לגן הציבורי על שם דבורה (אברבנל) ודב גרינבלט ז"ל, אנשי אדמה ציונים שעלו מרוסיה לפני מלחמת העולם הראשונה והקימו בית בנחלת יהודה ב-1922.


(כתבה שפורסמה בעיתון המקומי "גל גפן")
 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד