ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יום היערכות פתיחת שנה למערכת החינוך הקדם יסודית

28/08/2016

כמדי שנה התקיים יום ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים בהיכל התרבות בעיר עבור כל מנהלות הגנים, הגננות והסייעות

 

השבוע זה קורה: כ-45,569 תלמידי מערכת החינוך בעיר, וביניהם 9,843 ילדי הגנים, ישובו אל ספסל הלימודים, ובכך תיפתח רשמית שנת הלימודים תשע"ז. כחלק מההיערכות לפתיחת שנה, קיים האגף לחינוך קדם יסודי במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון יום היערכות לכל מערכת החינוך הקדם יסודית בעיר, במעמד ראש העירייה דב צור, מנכ"ל העירייה פרנקו גונן, חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך פרופ' תמי רונן, ראש מינהל חינוך ד"ר שוש נחום, מפקחות משרד החינוך, עובדי האגף לחינוך קדם יסודי וצוות ההדרכה של הגננות.

 

 מהלך הכנס

הכנס נפתח בשיר "מנגינה" (של אייל גולן) אותו ביצעה ג'ולי לוי, סייעת בגן חינוך מיוחד "נשיקת הפתעה". שולמית זכאי, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי, בירכה את הנוכחים. מפקחת גני ילדים מ"מ, גבי קזז, בירכה בשם המפקחות.


ראש העירייה דב צור הציג לפני הגננות והסייעות את יעדי החינוך לשנת תשע"ז, ובנוסף ציין את החשיבות שבחיזוק הקשר עם הקהילה וזאת באמצעות מינהל חדש שהוקם בעירייה שיעסוק בשיתוף קהילתי. ראש מינהל חינוך, ד"ר שוש נחום, הציגה את יעדי מינהל החינוך ואת תכנית העבודה לשנת תשע"ז. אורנה פז, מפקחת מתאמת, ושולמית זכאי מנהלת האגף הביאו לפני הנוכחות את הנהלים וסדרי העבודה בגני הילדים לשנת תשע"ז. 

אדי נרומברג, מנהל אגף החירום בחברה לביטחון וסדר ציבורי, הדגיש את נושא הביטחון והבטיחות לקראת פתיחת השנה.

 
 
 

מימין: ראש העירייה דב צור, מנהלת אגף חינוך קדם יסודי שולמית זכאי והמפקחת אורנה פז

 

בהמשך היום התכנסו כל מנהלות הגן, הגננות המשלימות, סייעות האם והסייעות המשלימות בקבוצות על פי שיוך למפקחות, להצגת דגשים, יעדים ותכניות לשנת הלימודים הקרובה.

 

 הרצאת אורח

במהלך הכנס שמעו הנוכחים את הרצאתו של אהרון זילברברג "לעוף בגובה נמוך". זילברברג, המתנשא לגובה 130 ס"מ, בהרצאה מרתקת ומעוררת השראה על ההתמודדות עם ביטחון עצמי נמוך, חריגות, זלזול וקיבעון, על קבלת השונה וכלים להתמודדות עם העלבות ופוגענות. בסיום ההרצאה ציטטה שולמית זכאי משירה של שולמית כהן-אסיף "בתוך הלב": "בתוך הלב שלי יש עוד לב, בפנים עוד לב ועוד לב. בלב הכי קטן יש נקודה. מישהו נגע בה והיא רעדה." שולמית פנתה אל אהרון ואמרה: "ממש כמו השיר, הצלחת להרעיד את לבבות כל הנוכחים באולם".

 

 חדש בתשע"ז
במעמד יום ההיערכות הוכרז על שילובה של תכנית חדשה שתחל לפעול השנה ב-34 כיתות גן: "בואו לגני" - הפיוט בגן הילדים. הציגו את התכנית המוזיקאי יאיר הראל עם אנסמבל "הזמנה לפיוט" וסילבי ברנרד מיד יצחק בן צבי ללימודי ירושלים. במסגרת התכנית החדשה יעברו מנהלות הגנים השתלמות מוזיקלית.

 
 
 

 מימין: המפקחת גבי קזז, אהרון זילברברג בהרצאתו "לעוף בגובה נמוך" ואנסמבל "הזמנה לפיוט"

 

בסיום קיבלו מנהלות הגנים את חוברת האגף לחינוך קדם יסודי אשר בה כל נוהלי העבודה בגני הילדים לשנת תשע"ז.

 


 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד