ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "וכולם חברים"

גן "וכולם חברים"

ת.ז.
חינוך ממלכתי דתי, גילאי 3-4 ; מנהלת הגן: בלה בונדה; סייעות: מרים נונא, עומר אליאס; גננת משלימה: ליאל חבצלת; סייעת משלימה: הדס אביטן.
שם הגן כשם ספרה של לאה גולדברג "וכולם חברים".


שאלנו את הגננת בלה בונדה:


מה המיוחד בגן?
"בגננו לומדים ילדים המגיעים מהמעון או מהבית וזוהי מסגרת החינוך הראשונה עבורם. אנו מקבלות את הזכות 'לעצב תינוקות של בית רבן' שהם כחומר ביד היוצר, להקנות להם הרגלים, גבולות התנהגות, כישורי חיים, והחשוב מכל - ערכים ומידות טובות. הילד בגננו נמצא תמיד במרכז העשייה. כשם הגן - 'וכולם חברים' - אנו מחנכות לכבד כל אחד באשר הוא, לקבל ולהכיל את השונה. אנו מלמדים תוך דגש על תחומי הליבה, בד בבד עם טיפוח סקרנות וחקר בקרב הילדים, והכול בחדוות עשייה ובהתאם לגילאי הילדים וליכולותיהם".

 

בנימה אישית...
"זוהי השנה ה-29 לעבודתי כמנהלת גן. אני בעלת תואר ראשון. במשך כל שנות עבודתי השתלמתי וקיבלתי כלים שהעשירו את עבודתי, אולם, את ה'השתלמות' הטובה ביותר זימנו לי בורא עולם והחיים: זכיתי שנולדה לי בת אהובה עם צרכים מיוחדים. עובדה זאת שינתה אותי כגננת, קיבלתי פרופורציות אחרות והסתכלות שונה על הילדים בגן. אני ערה יותר לקשיים ולליקויים כבר מהגילים הצעירים המגיעים אלינו.

 

אני פונה אל הגננות וההורים: חשוב מאוד לא לעצום עין כאשר יש חשד לקושי או לליקוי כבר מגילאי 3. ככל שמקדימים להתייעץ, הסיכויים לעזור לילד ולהעצים אותו מהמקום שלו גדלים. לכל ילד מגיעה הזכות להוציא מן הכוח אל הפועל את הפוטנציאל הטמון בו, אנו המחנכות צריכות לעשות זאת בחום ואהבה, סבלנות וסובלנות, מתוך אמונה בכוחותיו של הילד באשר הוא. כחברה עלינו לזכור תמיד לקבל את השונה, לדעת להכיל ולהיות אמפתיים, כי 'כולנו ערבים זה לזה' - כולנו חברים".

 

לצפייה בפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד