ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

הגן הירוק

הגן הירוק

ת.ז.
ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: אילנית כדריה; סייעות: סיון אחוון, אפרת אחרק; גננת משלימה: אורלי אסייג; סייעת משלימה: מורן שושני.
הגן הירוק הוא גן עם מודעות רבה לערכים של עולם בר-קיימא, אהבה ושמירה על הסביבה. שם הגן כשם הספר "הגן הירוק" מאת סיגל מגן.

 

שאלנו את הגננת אילנית כדריה:

 

מה מיוחד בגן?
"בגן שלנו תכניות מיוחדות המסייעות בפיתוח התחום הקוגניטיבי-התנהגותי-רגשי אצל הילדים: הכוח לפרוח – תכנית לחיזוק הסגולות בילד, חיזוק התנהגות חיובית וערכים של קבלה, הכלה, סבלנות וסובלנות, התחשבות, כבוד הדדי, נתינה וקבלה; יום של תכלת - הקניית כישורי חיים הכוללים ידע של שמירת בריאותם ובטיחותם של הילדים; מוכנות לכיתה א' בתחומי ההתפתחות בגיל הרך, מוטוריקה עדינה/גסה, שפה, רגשי-חברתי; גן ירוק - הקניית ערכים לשמירה על הסביבה; האחר הוא אני - חינוך לקבלת השני, סבלנות וסובלנות כלפי האחר".


כיצד לדעתך מחנכים ילדים במאה ה-21?
"מטרת החינוך במאה ה-21 היא עיצוב וטיפוח ילד בעל מכוונות עצמית ללמידה, סקרן, שותף ופעיל בבניית ידע. יחד עם זאת אני חושבת שצריך לתת לילד כלים ליצירת קשרים חברתיים ופתרון בעיות".


ובנימה אישית...
"אני גננת 22 שנים בעלת תואר ראשון בחינוך ובימים אלו לומדת במכון אדלר במסלול 'מנחת משפחה'. אני מאמינה כי בגן שלנו יש מקום לכל ילד. הילדים מתקבלים בגן בחיבוק חם ואוהב מתוך ראיית השונות והצרכים הייחודיים. אני מאמינה שבגיל הרך יש חשיבות רבה לפיתוח התחום החברתי-רגשי, חשוב מאוד להעלות את הדימוי העצמי ואת הביטחון העצמי של כל ילד. אחד הדברים שמובילים אותי בעבודתי בגן היא האהבה לילדים והאהבה למקצוע. אני מגיעה לגן בשמחה מתוך תחושת שליחות ומאמינה בעבודה עקבית עם הילדים תוך שמירה על רוח הגן הבאה לידי ביטוי במשחק, בעידוד וביצירתיות".

 

לצפייה בפרסום הגן במקומון "השקמה" לחצו כאן

 


 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד