ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "הג'ירף"

גן "הג'ירף"

ת.ז.

חינוך ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: ענת שאואר; סייעת: מרגלית כהן; גננת משלימה: גילה חלבי; סייעת משלימה: ענת בן אברהם. שם הגן כשם ספרו של ע. הלל.


שאלנו את הגננת ענת שאואר:

 

מה מיוחד בגן?
"בגן הג'ירף כל ילד הוא עולם ומלואו, יחיד ומיוחד. אנו מעניקות לילד הרגשה שהוא אהוב, רצוי ובטוח ומאפשרות לו להביע את רעיונותיו ורצונותיו. הלמידה בגננו נעשית באמצעות משחק, המאפשר לילד להתפתח, להתנסות, לחקור וללמוד. העשייה החווייתית מאפשרת לילד אינטראקציות חברתיות, התמודדויות רגשיות, מפגש קוגניטיבי ופעילות מוטורית מאתגרת. בגננו מספר תכניות המעשירות את הילד, הן בתחום השפה באמצעות ספריית פיג'מה, הן בתחום הכישורים החברתיים באמצעות תכנית דוסו והן בתחום כישורי החיים ואורח חיים בריא באמצעות תכנית יום של תכלת".


כיצד לדעתך מחנכים ילדים במאה ה-21?
"לצד תכניות העשרה, במאה ה-21 יש לצייד את ילדינו בכלים ובמיומנויות שהחיים דורשים מאיתנו. אחד הדברים החשובים הוא החשיפה למחשב ולמאגרי מידע. בגננו מופעלת תוכנת גוגלה המאפשרת לילדים ללמוד ולהיחשף למידע זמין בכל תחום שמעניין אותם, הן מהגן והן בביתם".


ובנימה אישית...
"אני גננת 19 שנה, בעלת תואר שני בחינוך, מובילת אשכול רמב"ם. אני מאמינה בכוחה של הגננת להוביל שינויים ולקדם ילדים. בתורתו של הרב קרליבך כתוב ש'כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו' - אני כאן כדי להאמין בכל אחד ואחת. בכל שנה מחדש אני מתחילה מסע לעולם קסום מלא הרפתקאות מאתגרות, מלמדות ומחשלות. יום יום הילדים ואני מפליגים ומתקדמים אל יעדים חדשים. אני מגיעה לגן עם המון אהבה ורצון לתת, אני מאמינה שאווירה שקטה, עבודה בשיתוף פעולה וסביבה תומכת ומפרגנת, אוהבת ומחבקת, גורמת לקידום הילדים ולסיפוק עצום בכל רגע נתון".

 

לפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן

לפרסום במהדורה הדיגיטלית של המקומון לחצו כאן 

 

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד