ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "ארץ הצבר"

ת.ז.
חינוך ממלכתי, גילאי 4-5; מנהלת הגן: טלי עקרי; סייעת: אביגיל אורי;
גננת משלימה: ורד חממי לוי; סייעת משלימה: מור אביטל; שם הגן כשם השיר "ארץ הצבר" שכתב והלחין עוזי חיטמן

 

שאלנו את הגננת טלי עקרי:

 

מה חזון הגן וה"אני מאמין" של הגן?
"בגן שלנו אנו מחנכים לדרך ארץ, לאכפתיות ולכבוד הדדי. אנו מאמינים בכוחה של עבודה משותפת של כל צוות הגן, בשיתוף ההורים והקהילה, לקידום כל ילד על פי צרכיו. בנוסף אנו מטפחים את התרבות הישראלית בזיקה למורשת העם היהודי ולמסורת ישראל. אני מאמינה כי כל ילד הוא בעל ייחודיות משלו ועליי לקדמו בהתאם לקצב התפתחותו. הילדים זקוקים לחום ואהבה, אך גם לגבולות וחוקים. אני מאמינה בטיפוח הביטחון העצמי של הילדים וכן בפיתוח הפן הרגשי והחברתי על מנת לאפשר לילדים לפעול באופן עצמאי בסביבה עתירת ידע".

 

מה מיוחד בגן?
"המוזיקה משולבת בגן בעשייה היומיומית - מה שמאפשר פיתוח סקרנות ומוטיבציה ללמידה ולהעשרת הידע; בנוסף מתקיימת בגן למידה משמעותית באמצעות מודל חקר שהילדים שותפים מלאים בבחירתו. דרך למידה זו באים לידי ביטוי רעיונותיהם, דעותיהם והעולם שלהם; תוכנת גוגלה המעשירה את הילדים ומאפשרת להם להיות חוקרים עצמאיים; תכניות נוספות בגן: עולם בר-קיימא, יום של תכלת, האחר הוא אני, שפת הג'ירף, קשר עם מועדון גמלאי השכונה.

 

ובנימה אישית...
"אני גננת 20 שנה, בעלת תואר D.E.B בהתמחות חינוך מיוחד, מאבחנת דידקטית ומורה להוראה מתקנת. זוכת פרס חינוך מחוז מרכז לשנת 2015. אני מאמינה כי חובה על כל איש חינוך לדאוג לקידומו של כל ילד בקצב המתאים לו. המתנה הגדולה ביותר עבורי היא לראות כיצד כל ילד התפתח והתקדם והגיע להישגים בזכות עבודה משותפת, קבלת החיזוקים על כך מההורים ומבית הספר הקולט וכמו כן הרישום הרב המתבצע לגני מדי שנה".

 

לפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד