ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

חגיגה של מדע בגן "האגדות הקסומות"

לכבוד חג החנוכה הקימו ילדי גן "האגדות הקסומות" מוזיאון מדע בגן ובו הציגו תערוכה בנושא "אור, צל, תנועה וצבע". במוזיאון הזה מותר ואף רצוי לגעת בתצוגה 

ילדי גן "האגדות הקסומות" יצאו בחג החנוכה למסע המשלב חקר ומדע, יחד עם מנהלת הגן דניס אליקים, הסייעת רינת קלברינו ובפיקוחה של המפקחת המתאמת אורנה פז - ובסיומו של המסע הקימו יחד את מוזיאון המדע.

לפני היציאה לחופשת החנוכה סיפרו הילדים על מקומות בהם היו רוצים לבקר במהלך החג. אחד הילדים סיפר על מוזיאון שבו מציגים דינוזאורים; ילדים נוספים שיתפו באילו מוזיאונים ביקרו בעבר. עד מהרה נפלה ההחלטה: להקים מוזיאון בגן שבו יוכלו הילדים לחקור דברים הקשורים לחנוכה ולהציג בו תערוכה הקשורה לחג בנושא "אור, צל, תנועה וצבע".

לקראת פתיחת המוזיאון חולקו הילדים לקבוצות, כל קבוצה בחרה נושא אותו חקרה ובסיום נבנה מיצג למוזיאון. שילוב המיצגים מהקבוצות השונות היה הבסיס לתערוכה במוזיאון. להעשרת המשחק הוגדרו בעלי התפקידים במוזיאון והילדים אף הכינו כרטיסי כניסה לסיור במוזיאון.

לפתיחה החגיגית של המוזיאון, שהתקיימה בנר השני של חנוכה, הוזמנו כל ההורים. הילדים צולמו טרם המופע והעבירו להורים הדרכה וירטואלית על המוזיאון תוך שימוש בקודי QR.

דניס אליקים, מנהלת הגן: "המוזיאון שלנו הוא מרכז סוציו-דרמטי שמספק חוויה שונה ומעניינת לילד, יחד עם התנסות ולמידה בתחום המדעים. הקמת המוזיאון הייתה אמצעי לקרב את הילדים לעולם המדע באופן חווייתי וסייעה לפיתוח מיומנויות חקר וטיפוח הסקרנות המדעית בגיל הרך. במוזיאון שלנו בהחלט מותר לגעת בתצוגה - זו הדרך שלנו ללמידה". 

 

צפו במוזיאון ובהדרכה של הילדים:  

 

 

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד