ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "כמו ים"

פרויקט מיוחד של פורטל החינוך בשיתוף מקומון "השקמה": הכירו את גני הילדים בראשון לציון. והפעם - הכירו את גן "כמו ים"

 

ת.ז.
גן ממלכתי
גיל החינוך: 3-4
מנהלת הגן: ורד פרל אלמליח
סייעות האם: אווה תורג'מן ואירית אלפסי
גננת משלימה: מאיה טבי
סייעת משלימה: אושרית בת-אל עזרא
שם הגן כשם שירו של יהונתן גפן "כמו ים"

 

שאלנו את הגננת ורד פרל אלמליח:

 

מה ה"אני מאמין" של הגן?
"בגן אנחנו שמות דגש על מספר נושאים: תזונה נכונה ואורח חיים בריא כל ימות השנה, יצירת אקלים מיטבי הכולל אווירה נעימה ובטוחה בגן על ידי טיפוח רגשי, הקניית ערכים של גילוי אחריות אישית, קבלת השונה, סובלנות וסבלנות, הקשבה ונתינה. כמו כן אני מאמינה בשיתוף פעולה של צוות הגן, הורים וילדים".

 

מה חזון הגן?
"החזון שלנו הוא של 'גן ירוק', המביא לידי ביטוי ערכים של עולם בר-קיימא - ילדים שאוהבים את הסביבה שלהם, נהנים מטיפוח סביבה ירוקה, מביעים סקרנות ופליאה מהטבע וממשיכים עם הערכים הללו הלאה לבית הספר ולהמשך חייהם".

 

מה מיוחד בגן?
גן כמו ים"אנחנו מעודדות בקרב הילדים פליאה ולמידה מתוך חקר. הילדים נהנים מסיור אל 'שדה הבור' אשר נמצא מאחורי הגן, שם הם לומדים על הצמחייה הסובבת את הגן ועל המגוון הביולוגי הנמצא בסביבת הגן; דבר נוסף, התכנית 'יום של תכלת' שבגננו המשולבת בתכנית הלימודים מעודדת אחריות אישית אצל הילדים, כיצד לא להיכנע ללחץ חברתי, להיות ערניים ולשים לב לסכנות אליהן הם חשופים בחיי היום-יום בסביבתם הטבעית; את ימי ההולדת אנחנו חוגגים בארוחה משותפת לכל הילדים הכוללת תפריט בריאותי וטעים, בלי ממתקים ובלי חטיפים; ולבסוף דבר מקסים שנהוג אצלנו בגן הוא פרויקט 'זה"ב בגן' מטעם עמותת 'אור ירוק', אשר במסגרתו מגיעה אלינו פעם בשבוע ליביה, סבתא גן, ומלמדת את הילדים זהירות ובטיחות בדרכים".
 

ובנימה אישית...
"שמי ורד פרל אלמליח, אני נשואה לגיא ואימא ליהונתן בן השש ושגיא בן השנתיים וחצי. אני גננת זו השנה השישית. במשך כשנתיים עבדתי כגננת משלימה, ולפני שלוש שנים פתחתי את הגן 'כמו ים' במבנהו החדש עם הסייעת אווה תורג'מן, יד ימיני. אני מאוד אוהבת את עבודתי ומגיעה בסיפוק רב לעבודה בכל יום מחדש. אני אוהבת את הסקרנות הטבעית ואת הפליאה של הילדים, אני נהנית לראות אותם צומחים וגדלים. הילדים הקטנים בני ה-3 מגיעים אלינו עם מוצצים, חיתולים, חלקם בתהליך הגמילה, ולאט לאט תוך כדי עשייה, משחק ולמידה, הם מפנימים את ההרגלים של הגן, הופכים פעילים ועצמאיים מאוד בסביבתם - וזה הסיפוק הגדול בעבודה. אין כיף גדול יותר מלתת ולקבל חום ואהבה, ליצור, לטפח, ללמוד מהילדים, לחשוב כל הזמן על רעיונות חדשים, לשתף את ההורים ולעבוד בשיתוף פעולה עם כל צוות הגן".

 

 

בתמונות: ורד בפעילות חקר וסביבה עם הילדים

 

לפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד