ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "סיפורי קסם"

גן סיפורי קסם, משחקים בגינה האקולוגית

פרויקט מיוחד של פורטל החינוך בשיתוף מקומון "השקמה": הכירו את גני הילדים בראשון לציון. והפעם - הכירו את גן "סיפורי קסם"

 

ת.ז.
גן ממלכתי
גיל החינוך 4-5
מנהלת הגן: לימור קורדובה
סייעת האם: גליה שטרק
גננת משלימה: נעמי וולפר
סייעת משלימה: רחל טואבש
שם הגן כשם הספר "סיפורי קסם" מאת נירה הראל
המכיל בתוכו 4 סיפורים

 

 

"אין ילד שלא מסוגל. אפשר להגיע לכל ילד, אם רק נאמין בו. צריך להסתכל לילד בגובה העיניים, להאמין ביכולות שלו, לחזק ולטפח את כישוריו הייחודים ולהעצים אותו כל בוקר מחדש", כך אומרת לימור קורדובה, גננת גן "סיפורי קסם". "כגננת יש לי השפעה רבה על ידיעותיהם, ערכיהם וכישוריהם של הילדים. חשוב לי מאוד לפתח לומדים סקרנים, המסוגלים להגדיר מטרות ויעדים אישיים וחברתיים ולפעול למימושם. אנחנו מנסות לתת לכל ילד את מירב הכלים: להאמין בו, לשדר לו תחושת מסוגלות ועידוד. בדרך זו הילד ילמד להעריך את עצמו, ומצד שני ישאף לצמוח ולהשתפר".

 

בגן סיפורי קסם הילדים לומדים את מודל "שפת הג'ירף - מפתחות קסם לתקשורת". זוהי שפה ייחודית ומיוחדת המעצימה את יכולתם של ילדים ומבוגרים ליצור עולם של הידברות וסביבה מודעת וקשובה. לימור: "שפת הג'ירף היא כלי לדיאלוג המציע דרך אחרת לתקשר את מה שאנו צריכים, תוך לקיחת אחריות אישית על רגשותינו. בדרך זו אני לומד לספר מה אני מרגיש כשחבר נוהג בדרך שלא נעימה לי, או כיצד יכולתי לומר את הדברים בדרך אחרת. המטרה היא שהילדים יפנימו את הערכים של התחשבות בזולת, לקיחת אחריות אישית, הימנעות מאלימות וסובלנות. גם הדיאלוג בין המבוגרים בצוות החינוכי של הגן, ובינינו לבין ההורים, מבוסס על כבוד הדדי".

 

גן סיפורי קסם הוסמך ל"גן ירוק". הילדים אוהבים לצאת לחצר, לטפח את הגינה האקולוגית, ובכך הם מפנימים ערכים של אהבת הטבע ואחריות לשימור סביבת החיים. "אינטראקציה ישירה עם הטבע חיונית להתפתחות האינטלקטואלית, הרגשית, החברתית ופיזיולוגית של הילד, ומעודדת את הפליאה והסקרנות מהטבע, ערכים סביבתיים וערכי קיימות. החצר האקולוגית כוללת עולם שלם ועשיר בפני עצמו, המשקף את העיקרון המדעי של יחסי הגומלין בין יצורים חיים ושל ערכים כגון אהבת הטבע ואחריות על שימור סביבת החיים".    

 

ובנימה אישית...
"בעבר עבדתי בהנהלת חשבונות, ולא אהבתי ללכת לעבודה. הדרך היחידה להיות מרוצה באמת היא לעשות את מה שאתם מאמינים שהוא עבודה נהדרת עבורכם, והדרך היחידה לעשות עבודה נהדרת היא לאהוב את מה שאתם עושים. היום, לאחר 15 שנות ותק בהוראה עם תואר שני כיועצת בבית ספר, אני נמצאת בגן, מרגישה מלאת סיפוק והנאה. אין יותר טוב מלקבל חיבוק אמיתי ואוהב של הילדים כל בוקר".


בתמונה: לימור והילדים בזמן פעילות בגינה האקולוגית

 

לפרסום במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד