ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "ביצת פלאים"

ילדי גן ביצת פלאים

פרויקט מיוחד של פורטל החינוך בשיתוף מקומון "השקמה": הכירו את גני הילדים בראשון לציון. והפעם - הכירו את גן "ביצת פלאים"

 

ת.ז.
גן ממלכתי
גיל החינוך 4-5
כתובת: אלקלעי 34 ראשון לציון
מנהלת הגן: טניה שמוטר
סייעת האם: עדי בן טובים
גננת משלימה: נועה לוין
סייעת משלימה: דבורה סבהט
מקור שם הגן: שם הגן הינו כשם השיר "ביצת פלאים" של ע. הילל

 

"בגן ביצת פלאים כל ילד הוא יחיד ומיוחד, ויחד עם זאת כולם שווים" - כך אומרת טניה שמוטר, גננת גן "ביצת פלאים". "לכל ילד וילדה בגן יש את התחום החזק שלהם, אופי ויופי מיוחד, ומצד שני בכל מה שנוגע לזכויות ולחובות שלהם - כולם שווים".

 

טניה גננת בגן זו השנה השישית, ובעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים כגננת. הצוות השנה בגן הוא חדש ומצוין, וטניה מציינת שהיא נהנית משיתוף פעולה מלא. "הצוות מעורה בכל מה שקורה בגן, יש שקיפות מלאה. תענוג לעבוד באווירה כזו. אני זוכה גם לגיבוי מלא ולתמיכה מהמפקחת אורנה פז, ממנהלת האגף בעירייה שולמית זכאי ומהיועצת במשרד החינוך אורלי נעים. קל לי ליישם את הגישה בגן שלפיה כל ילד הוא יחיד ומיוחד עבורי, כי זו התחושה שאני מקבלת גם מהממונים עליי - שאכפת להם, שיש לי דלת פתוחה ושהם שם בשבילי".

 

השנה מתנסים הילדים בגן בתכנית "סיפורי דוסו" - תכנית רגשית התפתחותית הפועלת בגיל הרך. גישת דוסו, המאופיינת בלמידה התנסותית, מלווה את הילדים במסע דמיוני לעולמות בלתי מוכרים ומסקרנים, יחד עם הדולפין דוסו ובובות נוספות. במרכז התכנית סיוע לילדי הגן בהבנת התנהגויות חברתיות ורגשיות, עידוד הילדים בפיתוח דימוי עצמי חיובי, גילוי ערנות ליחסים בינם לבין האחר והכרה בצרכים האישיים שלהם ובמטרותיהם.

 

טניה: "הסיפוק שלי זה לראות כל שנה מחדש את ההתקדמות של הילדים. אני משתדלת שכל ילד וילדה שנכנסים בשערי הגן ירגישו שכיף להם להגיע לגן, וחשוב לי שגם ההורים ירגישו את זה. כשטוב לילדים, כל מה שאני מלמדת ומעבירה להם נטמע בצורה טובה יותר. הסייעת העומדת לצדי (עדי בן טובים) עושה עבודה נפלאה ואליה מצטרף כל הצוות שביחד כולם עובדים נפלא.

 

"מבחינת תכנית הלימודים בגן, אני משתדלת לגעת במספר תחומים. אני שמה דגש על תחום של חקר וגילוי. הילדים אוהבים לחקור כל דבר שהם נתקלים בו, הם מתעניינים ושואלים שאלות. אנחנו חוקרים ביחד את הסביבה הקרובה שלנו, את החצר, העצים, הצמחים, החרקים. העיקר לתת לילדים הזדמנות לחקור וללמוד, ולהתפתח להיות עצמאיים ובוגרים".

 

בתמונה: מנהלת הגן טניה, הסייעת עדי, וכל ילדי הגן

 

 

לפרסום גן ביצת פלאים במקומון "השקמה" לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד