ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "כוכבים בדלי" ו"שלום ילדים"

גן "כוכבים בדלי" ו"שלום ילדים"

פרויקט מיוחד של פורטל החינוך בשיתוף מקומון "השקמה": הכירו את גני הילדים בראשון לציון. והפעם - הכירו את גנים "כוכבים בדלי" ו"שלום ילדים"

 

ת.ז. 
גן "כוכבים בדלי" (גילאי 3-4) וגן "שלום ילדים" (גילאי 4-5)
חינוך רגיל ממלכתי

כתובת: רחוב גוש עציון 25 ראשון לציון

שמות הגנים ע"ש ספרי ילדים מאת המשוררת אנדה עמיר פינקרפלד

בכל גן צוות של 5 מחנכים!

גן "כוכבים בדלי" וגן "שלום ילדים" הם 2 גנים בראשון לציון אשר בהם פועלת החל מהשנה (תשע"ו) שיטת חינוך חדשה במודל שנקרא "הגן החברתי - בית הדמיון היוצר". בגן כוכבים בדלי ושלום ילדים פועל צוות חינוכי של 5 מחנכים, כאשר כל אחד מהם הוא דמות פדגוגית מחנכת בגן. אין היררכיה בין חברי הצוות, ולמעשה כולם בעלי סמכויות זהות. כל צוות המחנכים בגנים הפועלים במודל "הגן החברתי" הגיעו מקיבוצי מחנכים של תנועת "דרור ישראל" שמטרתה לשפר ולשנות את דמותה של החברה הישראלית. מתוך האמונה שהחינוך הינו מרכיב מרכזי בעיצוב החברה, פועלים חברי תנועת דרור ישראל כמחנכים בחברה הישראלית.

עידן קאושני, מחנך בצוות "כוכבים בדלי":

מה ה"אני מאמין" של הגן?
"הגן לתפיסתנו הוא במת מפגש בין מבוגרים וילדים שבו הילדים 'פוגשים את העולם' ולומדים על העולם דרך מה שהם רואים. כשהם רואים צוות של מחנכים שעובדים ביחד, שבו כל אחד מהם הוא דמות מחנכת - זה מעביר להם את המסר שכולם שווים. אצלנו בגן אין היררכיה, יש חלוקת תפקידים והיא דינמית. למעשה נוצרת בגן מעין "חברה" – מערכות היחסים שנוצרות בגן הן מערכות היחסים שנרצה לראות בחברה שלנו".

מה המיוחד בגן?
"בגן אנו שמים דגש על אקלים חברתי, שבמסגרתו האווירה בגן היא נינוחה, רגועה ודיאלוגית. כמו כן אנו עובדים על פיתוח כישורים חברתיים בקרב הילדים. חשוב לנו ללמד את הילדים איך פותרים קונפליקטים – לדוגמה: שני ילדים רוצים את אותו הצעצוע והם רבים עליו. מה נעשה? מי יקבל? חשוב לנו ליצור חברה הוגנת שבה לא יהיה מצב ש'החזק' שולט. לכן נפתח את זה לדיון, נעורר עניין. נקודה נוספת עליה אנו מקפידים היא עידוד הסקרנות בקרב הילדים. לגן כמו לכל גן יש תכנית לימודים בפיקוח משרד החינוך שאנו עובדים על פיה. אבל גם במסגרת תכנית הלימודים אנחנו ניתן מקום לדברים שצצים והילדים מתעניינים בהם וסקרנים לגביהם. אנחנו משתפים את הילדים בחוויה ומעודדים אותם לחשוב, לשאול וליצור. לתפיסתנו הילדים נולדים סקרנים ואנחנו רוצים לשמר אצלם את התכונה הזו ולהביא אותם ללמידה מתוך מקום של כיף". 

 

*בתמונה: שתיים מהמחנכות בצוות "כוכבים בדלי" והילדים בפעילות משותפת 

 

 לפרסום במקומון "השקמה" לחץ/י כאן

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד