ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גן "שירת הלב"

גן "שירת הלב"

כתבה ראשונה בסדרת כתבות בפרויקט מיוחד של פורטל החינוך בשיתוף מקומון "השקמה": הכירו את גני הילדים בראשון לציון. הכירו את גן "שירת הלב"

ת.ז.
חינוך רגיל, ממלכתי-דתי
גילאי 3-4  
כתובת: הארז 4 ראשון לציון
גננת: תהילה דוידי
גננת משלימה: אביבה אוזנה
סייעות: אביבית מרדכי, גל חסן
סייעת משלימה: ניצן כהן

 

הידעתם? כל גני הילדים העירוניים בראשון לציון קרויים על שם ספרי ילדים, סיפורי ילדים או על שם שירי ילדים וספרות עברית. שם הגן "שירת הלב" הינו כשם הספר מאת המשוררת מיכל סנונית, והוא מבטא את הרעיון שלכל אחד מאיתנו יש את "שירת הלב" שלו, הניגון המיוחד שלו.

 

שאלנו את הגננת תהילה דוידי:

 

מה חזון הגן?
"מלא את עולם הילדים בכיף, באהבה, באושר ובשמחה כל יום בשנה".

 

מה "האני מאמין" של הגן?
"אני מאמינה שצריך לפתוח חלון ללמידה המתאימה לעולמו הפנימי הייחודי של כל ילד, לכישוריו ולהעדפותיו. תהליך הלמידה וההיכרות עם העולם מתעצם דרך משחק, חקר, התנסות וביטוי אישי. בכל אלה, אני כאן כדי לכוון, להדריך ולתמוך.
אני מאמינה כי בתהליך החינוכי יש לפתח את הפן הרגשי-חברתי לא פחות מהפן הלימודי-אינטלקטואלי. כשם שהצמח זקוק לאור ולמים על מנת לגדול, כך גם הילד זקוק לעידוד. העידוד הוא המזון להתפתחות הנפשית של הילד. מטרתו להביא לחיזוק באמונה בכוחו וביכולותיו של הילד. לכך אני וצוות הגן שואפים בכל מאודנו".

 

מה המיוחד בגן?
"הילדים בגן אוהבים מאוד מוזיקה. בבוקר, לאחר שאנו מקבלות את הילדים בשמחה ובאהבה, ולאחר תפילת הבוקר, כולנו יחד שרים שירי קודש. בשיעורי הריתמוסיקה בגן עם המורה אפרת הילדים נהנים מאוד ומשתתפים באופן פעיל וחווייתי, תמיד בשירה ובהנאה".

 

בנימה אישית...
"זו שנתי הראשונה בגן. לפני כן הייתי גננת בצהרון במשך שנתיים, ולמעשה מגיל 17 אני עובדת עם ילדים. שיתוף הפעולה עם הסייעות הוא מלא, הן שותפות אמיתיות בתהליך החינוכי ותורמות תרומה משמעותית לגן. הילדים מקסימים ואני מגיעה כל בוקר לגן בשמחה ובאהבה. העבודה עם הילדים מעניקה לי סיפוק גדול. כאשר ילד אומר 'אני אוהב אותך' או 'כיף לי בגן' - זה הסיפוק האמיתי ואני יודעת שמצאתי את הייעוד שלי". 

 

 

ראה/י כאן פרסום הכתבה במקומון "השקמה" ביום 4.11.15

 

 

 

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד