ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יום היערכות פתיחת שנה למערכת החינוך הקדם יסודית

31/08/2015

כמדי שנה התקיים יום ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים בהיכל התרבות בעיר בנוכחות כל מנהלות הגנים, הגננות והסייעות

 

מחר זה קורה: כ-45,031 תלמידי מערכת החינוך בעיר, וביניהם 9,590 ילדי הגנים, ישובו אל ספסל הלימודים, ובכך תיפתח רשמית שנת הלימודים תשע"ו. כחלק מההיערכות לפתיחת שנה, קיים האגף לחינוך קדם יסודי במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון יום היערכות לכל מערכת החינוך הקדם יסודית בעיר, במעמד ראש העירייה דב צור, מנכ"ל העירייה פרנקו גונן, חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך פרופ' תמי רונן, ראש מינהל שפ"ע ראובן הרשקוביץ, ראש מינהל חינוך ד"ר שוש נחום, מפקחות משרד החינוך, עובדות האגף לחינוך קדם יסודי וצוות ההדרכה של הגננות.


הכנס נפתח בברכות מאת מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי, הגב' שולמית זכאי. ראש העירייה, מר דב צור, הציג את תכניות העיר במסגרת החתימה על "הסכם הגג" להקמת 20 אלף יחידות דיור, והשפעת המהלך על מערכת החינוך בעיר בשנים הקרובות. ראש מינהל החינוך, ד"ר שוש נחום, הציגה בפני הגננות והסייעות את יעדי מינהל החינוך ותכנית העבודה לשנת תשע"ו, בדגש על התכניות לקידום החינוך בגיל הרך. באותו מעמד הוצגה מפקחת גני ילדים החדשה, גבי קזז, וכן 17 הגננות המובילות החדשות ("מנטוריות") שנבחרו. כמו כן הוצג פורטל החינוך העירוני.

אורנה פז, מפקחת מתאמת, ושולמית זכאי, מנהלת האגף, הביאו בפני הנוכחות את הנהלים וסדרי העבודה בגני הילדים לשנת תשע"ו.

 
 
 

 מימין לשמאל: ראש העירייה דב צור, ראש מינהל חינוך ד"ר שוש נחום, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי שולמית זכאי 

 

עוד במסגרת יום ההיערכות, אדי נרומברג, מנהל אגף החירום בחב' לביטחון וסדר ציבורי, סקר את נושא הביטחון והבטיחות לקראת פתיחת שנה. חגית כהן, תזונאית גני ילדים, בהרצאה לגננות ולסייעות על תזונה בריאה כחלק מאורח חיים בריא, בדגש על הכיבוד המוגש במסיבות ובימי הולדת בגן. חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, יפעת מאירוביץ-יפת, בהרצאה על "הפח הכתום", וציפי איבלר-בלום, מתאגיד המיחזור אל"ה, בהרצאה "מיחזור זה כל הסיפור".


בהמשך היום התכנסו כל מנהלות הגן, הגננות המשלימות, סייעות האם והסייעות המשלימות בקבוצות על פי שיוך למפקחות, להצגת דגשים, יעדים ותכניות לשנת הלימודים הקרובה.

 

במסגרת המפגש עם סייעות האם והסייעות המשלימות, שמעו הסייעות הרצאה מרתקת מפי שימי שרון, נציג האגודה למען הלהט"ב בראשון לציון, וד"ר גיל פישהוף ממרכז ניר כץ למאבק בלהט"בפוביה - האגודה למען הלהט"ב, בנושא הפיכת הגן למכיל ומקבל בעבור ילדי משפחות להט"ב - משפחות של זוגות מאותו המין. בין הדגשים בהרצאה המרתקת שמעו הסייעות כיצד יש להתייחס למשפחות אלו ולילדים ממשפחות אלו, מה לעשות וממה להימנע על מנת לקדם שוויון בין כל ילדי הגן באשר הם.

 

כמו כן, כל סייעות העיר עברו הדרכת בטיחות ע"י אלון ברזילי, אחראי בטיחות בעבודה במינהל החינוך, והרצאה על כיבוי אש ע"י משה מלול, ממונה בטיחות עירוני.

 
 
 

 

תשע"ו מוצלחת לכולם!
                     

כתבות נוספות

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד