ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מקיימים בית ירוק - הכשרת שגרירי קיימות

במסגרת הפעילות הסביבתית הענפה המתקיימת בעיר, ובתמיכת המשרד להגנת הסביבה, חברו האגף לאיכות הסביבה והאגף לחינוך על יסודי בעיר לטובת יוזמה של תכנית סביבתית "מקיימים בית ירוק - הכשרת שגרירי קיימות בחטיבות". מטרת התכנית היא הגברת המודעות לנושא הסביבה, הטמעת ערך הקיימות בקרב תלמידי החטיבות וכרצף לפעילות הסביבתית המתקיימת בכלל בתי הספר היסודיים בעיר.


התכנית פועלת בחמש חטיבות ביניים בראשון לציון: "בר לב", "הראשונים", "רבין", "דורות" וחטה"ב של המקיף הדתי. לצורך הפעלתה, תכנונה וביצועה נבחרה קהילת "הענף הכלכלי של עץבעיר" - קהילה חברתית שקמה במטרה לקדם אקולוגיה עירונית.

 

במסגרת התכנית נבחרו בכל חטיבת ביניים 25 תלמידים שהוכשרו כשגרירי קיימות בבית הספר ופועלים מול שאר התלמידים והקהילה. המטרות: מתן ידע וכלים לתלמידים להפיכת ביתם הפרטי וסביבתם הקרובה לירוקה ומקיימת; יצירת מודעות לחשיבות חיים ברי קיימא בעיר; הבנה שכל אחד יוצר את השינוי וכל אחד הוא סוכן שינוי בקהילה. התלמידים ילמדו על המשבר הסביבתי ואיך אפשר לבחור לחיות באורח חיים מקיים ומה טומן בחובו המונח בית ירוק. התלמידים יעברו סדנאות מעשיות בשימוש חוזר, צרכנות רגועה, כבוד למשאבים ותזונה נכונה.

 

כמו כן, מכל חטיבת ביניים נבחרה כיתה שתוביל את נושא הקיימות בבית הספר בפרט, ובקהילה הסובבת בכלל. התלמידים בחרו נושא בו ביקשו להתמקד וקיבלו מגוון ידע וכלים הכוללים: הרצאות, תרגולים, סרטים וסדנאות, המשלבות את ערכי הקיימות ויישומן. כל נציגות בית ספרית מעבירה את הידע אותו צברה במהלך מפגש חווייתי עם הנציגויות מבתי ספר אחרים, חוויה מעשירה בה התלמידים מלמדים ולומדים אחד מהשני.

תכניות נוספות ללימוד והעשרה בחינוך העל יסודי

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד