ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שילוב אייפד כטכנולוגיה תומכת בהוראה

שילוב אייפד כטכנולוגיה תומכת בהוראה
שילוב אייפד כטכנולוגיה תומכת בהוראה

לאחרונה התקיימה במתי"א ראשל"צ השתלמות מחוזית לצוותי החינוך המיוחד בה למדו כיצד לשלב את האייפד בהוראה ולהתאים את הפונקציות הקיימות בו למגוון תלמידי החינוך המיוחד לפי צורכיהם

בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, האייפד הפך כלי "עוקף לקות" לאוכלוסיית החינוך המיוחד ויש חשיבות רבה להכשרת צוותי החינוך המיוחד בהטמעת אייפדים בהוראה.

במסגרת השתלמות מחוזית שהתקיימה במתי"א ראשל"צ למדו צוותי החינוך המיוחד לשלב את האייפד בצורה מיטבית ומושכלת בהוראה. הם הכירו אפליקציות קריאה, כתיבה, מוטוריקה ומתמטיקה ולמדו לבנות משחקים מותאמים, כך שיוכלו לבנות לוחות משחק בהתאם לרמה וליכולת האישית של כל תלמיד (לדוגמה: לוח משחק של התאמת מילה לתמונה לילד קורא, או לוח משחק של התאמת תמונה לתמונה לילד שאינו קורא). בנוסף, למדו את מאפייני הנגישות באייפד כגון: הקראה והכתבה ואופן הנגשת חומרי הלמידה לתלמיד באייפד.

 

זאת ועוד, במהלך ההשתלמות נחשפו צוותי החינוך לאפליקציות מסייעות כגון: מקלדת ניקוד לתמיכה בתהליך קריאה כתיבה ומחברת דיגיטלית שבאמצעותה יכולים התלמידים לארגן את החומר הלימודי שלהם לפי מקצועות הלימוד, לצלם את הלוח ולהקליד או להכתיב תשובות למחברת.

 

צפו בסרטון המסכם את ההשתלמות:  


 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד