ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

אלופי העולם ברובוטיקה!

אלופי העולם ברובוטיקה!

באליפות העולם ברובוטיקה שהתקיימה בנגויה, יפן, זכו שתי קבוצות מביה"ס למחוננים ומצטיינים ע"ש רון ורדי במקומות הראשונים בקטגוריות חומרה ותוכנה וחומרה ומכניקה בתחרות "רובוטים רוקדים"

 
גאווה כחול לבן. עם כל הכבוד לקבוצות מסין, ארה"ב, אוסטרליה ועוד 40 קבוצות מ-23 מדינות, שתי קבוצות תלמידים מראשון לציון סחפו את הקהל ב-RoboCup - אליפות העולם ברובוטיקה שהתקיימה בנגויה שביפן וקטפו את המקומות הראשונים בקטגוריות חומרה, תוכנה ומכניקה.


במשך שנה שלמה בנו שתי הקבוצות מרון ורדי רובוטים אוטונומיים בגובה אנושי של 1.6 מטר עם עשרות מנועים וחיישנים - שאותם בנו ותכנתו בעצמם. הדמות המפורסמת ביותר מבין הרובוטים הייתה ביונסה (בתמונה)שעלתה לבמה עם התלמידות ענבר פרי ונועה ממיסטבלוב ויחד רקדו לצלילי הלהיט Single Ladies. לאחריהן עלו התלמידות עירית ויינזוף ומיכל לזר עם זוג רובוטים "בן וליה" שהתחילו לענטז לצלילי הסלסה בשיר bailar.

 

הקהל התלהב משתי התצוגות והשופטים הכריעו: קבוצת ביונסה זכתה במקום הראשון בקטגוריית חומרה ותוכנה, וקבוצת הסלסה זכתה במקום הראשון בקטגוריית חומרה ומכניקה.

 

קבוצת הסלסה הורכבה מהתלמידות: מיכל לזר, עירית ויינזוף, מעיין ברזילי, נועם צבי, שחר סמי וזואי רבי. קבוצת "ביונסה" כללה את התלמידים: ענבר פרי, נועה ממיסטבלוב, יונתן ורשקוב, ליאור בן אליעזר ויובל ברנשטיין. מנחת הקבוצה היא מיטל דומב.

 

  התלמידים מספרים
 ליאור בן אליעזר מקבוצת "ביונסה": "תחילה קיבלנו השראה מהכוראוגרפיה שבקליפ והתחלנו ללמוד ולשנן את התנועות של ביונסה, דבר לא פשוט שמצריך קורדינציה והרבה סנכרון. לקחנו את התנועות הללו ותירגמנו אותן לתנועות ראש, ידיים ורגליים באמצעות מנועים וחיישנים כדי ליצור תחושה של תנועה אנושית כמו בקליפ. זאת החוויה הכי אינטנסיבית וקשה שעברתי אך היא הייתה שווה כל רגע. לראות את ביונסה שלנו רוקדת ומפזזת על הבמה ולהכיר מלא חברים מכל העולם.

 

עירית ויינזוף מקבוצת הסלסה: "השופטים אמרו לנו שהם מעולם לא ראו מנגנונים כמו שלנו. יצרנו מנגנונים מתוחכמים שמזיזים את האגן והכתפיים ברובוטים בסנכרון מוזיקת סלסה, ממש כמו רקדנים אמיתיים. זה היה סיכון גדול שדרש המון מאמצים וזאת ההוכחה שעם עבודה קשה, נחישות ועבודת צוות הכל אפשרי".

 

זו הפעם השנייה בשלוש שנים שראשון לציון אלופת העולם ברובוטיקה. גם אז הייתה זו המורה מיטל דומב שליוותה את קבוצת מרכז רון ורדי בתחרות הבינלאומית בסין וגרפו את המקום הראשון לאחר שהתלמידים בנו רובוט שרקד בתחרות לצלילי שיר הנושא מהסרט "דרדסים 2" אותו שרה בריטני ספירס.
 

למורה המנחה, מיטל דומב, המלמדת מזה תשע שנים במרכז למצטיינים ומחוננים רון ורדי, זו סגירת מעגל, שכן כתלמידה היא גם זכתה בתואר לפני 12 שנים באליפות העולם ביפן. "זה היה חלום בשבילי לחנך ילדים בתחום ולחזור לכאן. התלמידים עמלו יום ולילה על חשבון חברים ומשפחה, הם רצו לבנות את הרובוט הכי טוב בעולם, לשמחתי זה הצליח".  

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד