ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

אודות לימודי רובוטיקה

מהי רובוטיקה?
רובוטיקה הוא תחום מרתק בהנדסה הנוגע לבניית רובוטים, מכשירים המסוגלים לנוע ולהגיב לפי מידע המתקבל מחיישנים, וכן ענף בחקר הבינה המלאכותית. הרובוטיקה הוא נושא רב-תחומי ונוגע בתחומי הנדסה רבים, כמו הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת תוכנה והנדסת ייצור. באמצעות הרובוטים ניתן להסביר תחומים שונים.
כיום כשמדברים על רובוטים מדברים לאו דווקא על מכונות מוחשיות, אלא גם על חלק מהתכונות הממוחשבות אשר נקראות גם הן "רובוטים", וכן על מכונות נוספות המגיבות לנתונים שהן מקבלות מהסביבה. רובוט בהקשר המסורתי הוא "סוכן מכני" אשר מגובה במערכות אלקטרו-מכניות שהתבוננות באופן התנועה שלו יוצרת תחושה של כוונה או רצון עצמאיים.
 
לימודי רובוטיקה בבתי ספר בעיר
החזון שלנו בלימודי הרובוטיקה הוא לעודד צעירים להיות מנהיגים של המחר בעולם המדע והטכנולוגיה, וזאת באמצעות תכניות חדשניות המעניקות השראה למדע, הנדסה, טכנולוגיה; תכניות המשלבות התרגשות, יצירתיות ומטפחות כישורי חיים, ביניהם: ביטחון עצמי, מנהיגות וערכים לשיתוף פעולה ומעורבות בקהילה. מטרת העל של לימודי הרובוטיקה היא לקדם את המודעות לטכנולוגיה בקרב בני הנוער, לגרום להם להרגיש את "הכיף" ביצירה של מוצר, תוך כדי שיתוף פעולה עם בני נוער אחרים וגם עם מבוגרים, בתקווה שהתהליכים שהם חוו במהלך תחרויות הרובוטיקה ישפיעו עליהם בהמשך בלימודיהם האקדמיים.
 
לימודי הרובוטיקה נלמדים ב-2 מסלולים:

  • לימודי רובוטיקה בסיסית - תלמידי כיתות ח' בחטיבות הביניים בעיר, הלומדים במסלול עתודה מדעית טכנולוגית, לומדים לימודי רובוטיקה בסיסית.
  • מגמות רובוטיקה - ישנה מגמת לימוד של רובוטיקה והנדסת מכונות במקיף ו' יגאל אלון - המגמה קיימת זה 3 שנים, וכבר בשנה הראשונה זכו התלמידים באליפות הארץ. מגמת רובוטיקה קיימת גם בביה"ס למחוננים ומצטיינים ע"ש רון ורדי.
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד