ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

חט"ב בר לב זכתה במקום ה-1 בתחרות הארצית ליזמים צעירים

חט"ב בר לב זכתה במקום ה-1 בתחרות הארצית ליזמים צעירים (הגדל)

התחרות התמקדה בהיקף המכירות של כל קבוצה. תלמידי בית הספר יטוסו לאיטליה וייצגו את ישראל בתחרות הבינלאומית שתתקיים בשנה הבאה (תשע"ו) 

גאווה לראשון לציון. תלמידי חטיבת הביניים בר-לב שבמקיף ח' זכו במקום הראשון בתחרות הארצית ליזמים צעירים שהתקיימה השנה (תשע"ה), ויטוסו לייצג את העיר ראשון לציון בשנה הבאה בתחרות הבינלאומית שתתקיים באיטליה. תלמידי בית הספר בר-לב גברו על 14 בתי ספר אחרים מרחבי הארץ.

 

בשנה האחרונה עסקו קבוצת היזמים הצעירים בגיבוש של חברה, חשיבה על רעיון למוצר, פיתוחו, כתיבת תכנית עסקית, גיוס הון, סקר שוק, ייצור המוצר, שיווקו ומכירתו. תלמידי "בר-לב" והחברה המנחה אותם "תל"ם" עסקו בתחום הממרחים כאשר יזמו את המוצר "שוקו בסיבוב" - מיכל פלסטיק המאפשר מריחה קלה של שוקולד ללא שימוש בסכין מריחה. העוברים והשבים במתחם התחרות בקניון הרצליה התלהבו מהפתרון שמונע לכלוך של השוקולד ומקל על המריחה, והמוצר שעלותו 15 ש"ח אזל בתוך שעה! 

 

גם חטיבת הביניים "אחרון הבילויים" העפילה לתחרות הארצית, אך חטיבת הביניים "בר-לב" הציגה את היקף המכירות הגדול ביותר ובכך זכתה בכרטיס הנכסף לתחרות באיטליה. חט"ב "אחרון הבילויים" והחברה המנחה אותם "רייז" יצרו את המוצר "ליקאנד" שהוא למעשה לקקן מסיליקון בעל ראש קטן וידית ארוכה שעוזר להגיע לסוף של ממרח.

 

נזכיר כי "יזמים צעירים ישראל" הינה מלכ"ר העוסק בחינוך ועידוד בני נוער ליזמות, חשיבה עסקית והתנהגות אתית. נציגים בכירים מהמגזר העסקי, התעשייה, החינוך והאקדמיה מייעצים לתלמידים לכל אורך התהליך. התכנית נועדה לעודד ולחשוף בני נוער לנושא היזמות העסקית, היא מעניקה התנסות מעשית בהקמה של מיני חברה על ידי קבוצה של כ-20 בני נוער, על כל המשתמע בכך: גיוס הון, בדיקת כדאיות כלכלית, פיתוח מוצר, הכנת תכנית עסקית, בניית אב-טיפוס, ייצור, שיווק ומכירות.

 

ראש העירייה דב צור בירך את תלמידי בית הספר "בר-לב" ואמר כי הצלחתם מבטאת את רוח היצירתיות והחדשנות שמערכת החינוך בראשון לציון מבקשת להקנות לתלמידיה: "התרשמתי מאוד מהמוצרים שיזמו התלמידים ואני משוכנע שהם יחזרו מאיטליה עם הגביע הנכסף".

 

מנהלת יחידת מצטיינים והמחוננים במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון, ברכה צויליך, הוסיפה כי "תכנית זו היא למעשה המפגש המשמעותי הראשון של הקבוצות עם העולם העסקי, בו הם מתנסים בהצגת החברה, מכירת המוצר והגדלת ההכנסות. הרעיונות היצירתיים והמוטיבציה של התלמידים מרשימים מאוד ואני משוכנעת שהם יצליחו בתחרות הבינלאומית".

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד