ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מצטיינות כנס עמותת מופ"ת הארצי - מראשון לציון!

בכנס הארצי למחנכים ורכזים של עמותת מופ"ת שהתקיים בחודש פברואר השנה, נבחרו שתי מורות מראשון לציון לזוכות היחידות בפרס ההצטיינות של עמותת מופ"ת: מרינה צימט, רכזת מופ"ת במקיף ג' "העמית", ושלומית ברק, מחנכת כיתת מופ"ת במקיף ה' "אמירים". מדי שנה בוחרת עמותת מופ"ת שני מצטיינים מתוך מאות מורים בישראל. כאמור, השנה, מבין מאות מורים מרחבי הארץ, נבחרו שתי מצטיינות - ושתיהן מראשון לציון!

 

מרינה צימט היא מחלוצות התכנית בעיר, כאשר יישמה אותה ושילבה אותה בתיכון "העמית" - בית הספר הראשון שהחל בתכנית בעיר - כבר לפני 16 שנה. העמותה נימקה את זכייתה וייחסה זאת להישגיה לאורך כל השנים: "מרינה הובילה הטמעת והפעלת תכנית מופ"ת בבית הספר במקצועיות, במסירות ובמחויבות הראויים לשבח. על חינוך התלמידים למצוינות לימודית אישית וחברתית, ועל חינוך דורות של תלמידים לאהבת המתמטיקה וחיזוק תחושת ה'אני יכול'".


שלומית ברק היא רכזת תכנית מופ"ת בקריית החינוך השש שנתית מקיף ה' "אמירים" זה שבע שנים, ואת פרס ההצטיינות קיבלה על היותה מחנכת בתכנית בארבע השנים האחרונות. בעמותה נימקו את זכייתה ב"חינוך התלמידים למצוינות לימודית, אישית וחברתית, הפעלה והעצמה של התכנית בבית הספר במסירות, מקצועיות ובמלוא המחויבות לחזון ולעקרונות מופ"ת.

 

מופ"ת (מתמטיקה, פיזיקה, תרבות) היא אחת התכניות המוערכות במערכת החינוך בישראל בכלל ובראשון לציון בפרט. התכנית פועלת בראשון לציון זה 16 שנים וכיום משתתפים בה כ-1,500 תלמידים מצטיינים בעלי זיקה מוגברת למדעים מכיתה ז' עד י"ב בשמונה מקיפים בעיר. בטרם עולים התלמידים לכיתה ז', הם עוברים מיונים, ראיונות ומכינה, שבסופם נקבע מי יתקבל לתכנית. בכיתה ח' הם כבר מתחילים את צעדיהם הראשונים בעולם האקדמי ולומדים אצל מרצים מאוניברסיטת בר אילן. בכיתה ט' הם לומדים לימודים אקדמיים בעיר, ומכיתה י' עד י"ב הם פוקדים את אוניברסיטת בר אילן להמשך לימודים.

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד