ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

עלייה שישית ברציפות בזכאות לבגרות בראשון לציון!

משרד החינוך פרסם השבוע (יולי 2015) את נתוני הזכאות לבגרות בכל יישובי ישראל, מהם עולה כי גם השנה, שנה שישית ברציפות, נרשמה עלייה באחוז הזכאות לבגרות בעיר. מדובר בעלייה של 0.69% מתשע"ג ועלייה של למעלה מ-15% בשש השנים האחרונות. נתון זה מציב את ראשון לציון במקום השני ברשימת 14 הערים הגדולות בישראל, אחרי רמת גן ולפני תל אביב, חיפה, חולון, בת ים, רחובות ועוד.

 

בעיריית ראשון לציון מסבירים את ההישג בהשקעה עירונית ותוספת משאבים דרמטית שנעשתה בשש השנים האחרונות. במהלך השנים הללו עלתה ההשקעה העירונית בחינוך בעשרות מיליוני שקלים, ההשקעה העירונית בכל תלמיד עלתה בלמעלה מפי שניים - מ-1,600 שקלים בשנת 2007 ל-3,600 שקלים בשנת 2015. בנוסף, נבנו מסגרות לחיזוק תלמידים מתקשים, בין השאר הופעלה תכנית לימודים מיוחדת לתלמידים שנכשלו בעבר במבחני הבגרות, וכן ניתנו שעות תגבור מיוחדות לעניין. יש לציין כי במערכת החינוך בראשון לציון ישנה תכנית לשיפור הזכאות לשנים הבאות. בין היתר ישנה תכנית בבתי הספר המקיפים המאפשרת את קבלתם של תלמידים נוספים למסלולי הבגרות. כמו כן הוצבו יעדים שיאפשרו לכל בוגר כיתה ט' להתקבל ולהמשיך לכיתה י', כשהמשימה היא להוביל אותו לקבלת תעודת בגרות. 

 

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "פעם בשנה יש לי רגע אחד, מיוחד במינו, של נחת וגאווה. העיר ראשון לציון ממשיכה במגמת העלייה בזכאות לבגרות. זה הרבה מאוד בזכות שעות של מאמץ, השקעה ואהבה של אנשי מינהל החינוך, מנהלי בתי הספר, המחנכים וכל צוותי ההוראה, ובעיקר של התלמידים שלנו. בשש השנים האחרונות הוספנו שעות הוראה, אמצעים לימודיים, תמיכה לתלמידים, תשומת לב ניהולית בהיקף חסר תקדים ועוד. בעיקר, החלטנו לא להתפשר על מקום טוב באמצע, לא לוותר על אף תלמיד ולא לוותר לעצמנו. ההישג הזה הוא לא רק מספרים, מדובר במאות נערות ונערים שתהיה להם בגרות ותהיה להם נקודת פתיחה אחרת לחיים. אני רוצה להודות למחזיקת תיק החינוך, חברת המועצה פרופ' תמי רונן, ולד"ר שוש נחום ראש מינהל החינוך ואנשי צוותה שהובילו את המערכת להצלחה הזו. יישר כוח להם ולכל אנשי ההוראה שלנו".


רשימת הערים הגדולות המובילות בזכאות: 

רמת גן 

81.23% 

ראשון לציון 

76.94% 

תל אביב 

76.2% 

חיפה 

75.1% 

פתח תקווה 

73.4% 

באר שבע 

67.41% 

אשדוד 

64.29% 

ירושלים 

42.59% 

 

עלייה בזכאות לבגרות בשש השנים האחרונות: 

תשע״ד 

76.94% 

תשע"ג 

76.25% 

תשע"ב 

71.14% 

תשע"א 

68.10% 

תש"ע 

64.79% 

תשס"ט 

61.63% 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד