ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פרס החינוך המחוזי תשע"ו לבתי הספר "נווה דקלים" ו"בלקינד"

מדי שנה מציין משרד החינוך לשבח מוסדות חינוך מצטיינים כאות הוקרה והערכה על ההשקעה המיוחדת שלהם בקידום ובשדרוג מערכת החינוך ברמת הפרט והארגון. פרס החינוך המחוזי בתחום "איכות ומצוינות" ניתן לבתי ספר שפועלים באופנים מגוונים ליישום מדיניות הלמידה המשמעותית על ידי קידום תהליכי הוראה-למידה והערכה, לפיתוח סביבת למידה המקדמת תפקודי לומד ברוח מדיניות זו, להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות.


9 מוסדות חינוך זכו בפרס החינוך על "איכות ומצוינות" לשנת תשע"ו, וביניהם ביה"ס היסודי "נווה דקלים" – שגם הומלץ לפרס חינוך ארצי - וביה"ס לחינוך מיוחד "בלקינד".


בית ספר "נווה דקלים" הוא בי"ס לפיתוח מנהיגות ערכית, חברתית וסביבתית הרואה בטיפוח הערכים הלוקליים ושמירה על המורשת והתרבות היהודית, בשמירה ובהצלת הסביבה, בבחינת שליחות חינוכית ראשונה במעלה. מנימוקי הזכייה של בי"ס נווה דקלים: "בבית הספר מתקיים מגוון חלופות בתהליכי ההוראה, למידה והערכה, כמו למידה בדרך החקר, למידה מבוססת פרויקטים, למידה שיתופית ועוד".


בית ספר "בלקינד" נותן מענה לאוכלוסייה בעלת מוגבלות שכלית התפתחותית בטווח קל-בינוני מורכב. תלמידי ביה"ס הם בעלי מורכבות תפקודית רבה אשר באה לידי ביטוי בכל תחומי החיים. בית הספר חרט על דגלו לממש את פוטנציאל התלמידים בכל תחומי החיים ולאפשר הזדמנויות למידה והתנסויות אשר מבליטים יכולות ועוצמות ברמה האישית, הלימודית והחברתית. מנימוקי הזכייה של בי"ס בלקינד: "ביה"ס מתמיד, מתוך תפיסה ערכית, להרחיב וליצור מעגלים של קשרי קהילה לקידום למידה ותרומה הדדיים מתוך האמונה שיש לבסס קשרים בגובה העיניים וכי לתלמידים בעלי מוגבלות שכלית יש הרבה מה לתרום לקהילה".


ראש העירייה דב צור בירך את בתי הספר הזוכים: "פרס החינוך הוא הכרה חיצונית, מרגשת ומכובדת למה שידענו גם קודם. עשייתכם היומיומית לקידומם של ילדינו ממלאת אותנו גאווה וסיפוק. יישר כוח לצוות ביה"ס בעבודתכם היומיומית".


מנהלת בי"ס נווה דקלים חמדה שרייבהנד: "ייחודיות בית הספר שלנו היא 'קיימות זאת המסורת שלנו'. הקיימות עוסקת בכל תחומי החיים של המין האנושי, לפיכך ראינו עצמנו מחויבים מבחינה חינוכית, מוסרית וקיומית לטפח ולחנך את הדור הבא כאזרחים מובילים, בעלי זיקה למורשת ישראל, שיתמודדו עם האתגרים החברתיים והסביבתיים העצומים העומדים בפנינו, זאת לצד הקפדה על שיפור מתמיד של הישגי הלומדים, חדשנות תוך העמדת אתגרים בחינוך בדרך של הגשמה עצמית ושאיפה למצוינות. מנהלת המחוז המליצה להעלותנו כמועמדים לפרס חינוך ארצי. תודה מעומק הלב לגב' ויקי ניצן מפקחת ביה"ס על הליווי לאורך השנים ולאגף חינוך יסודי על התמיכה והסיוע".


מנהלת בי"ס בלקינד אוסנת יעקובוב: "אנו שמחים וגאים על זכייתו של בית הספר בפרס החינוך המחוזי. תהליך הזכייה שם את ביה"ס 'על המפה' ומוכיח כי ביה"ס, למרות מורכבות האוכלוסייה שבו, עומד בסטנדרטים של החינוך הרגיל. ההוקרה בעבודתנו משמעותית מאוד לצוות, לתלמידים ולהורים, ומהווה תמריץ להמשיך ולהתמיד בעשייה שלנו. כמנהלת ביה"ס חשוב לי לציין כי נוסחת ההצלחה שאובה מעבודת צוות והיכולת לראות, להוקיר ולנצל את הכוחות ההדדיים בקרב הצוות, התלמידים ומשפחותיהם. זו הזדמנות להודות לליווי המקצועי ולתמיכה של המפקחת, הגב' מלכה בן זקן, ושל הרשות המקומית אשר מזמנת לנו סביבה מטופחת ומאפשרת, כוח סיוע מקצועי, אוזן קשבת ומענה על בסיס יום-יומי".

 

בתמונה: מנהלת ביה"ס בלקינד (במרכז, חולצה לבנה) וכל צוות ביה"ס  

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד