ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

אודות היחידה

מנהלת יחידת מחוננים ומצטיינים מדעים וטכנולוגיה:

ברכה צויליך

טלפון: ‎03-9547764

פקס: 03-9547120

BrachaZ@rishonlezion.muni.il

 

ההצטיינות והמצוינות שלובות זו בזו - המצוינות היא מכלול התנהגויות ופעולות החותרות להשתפרות מתמדת ומאפשרת מיצוי הפוטנציאל. היא אורח חיים. ההצטיינות היא שילוב של יכולות בולטות במיוחד עם פוטנציאל לעשייה ברמת "מומחה".

מיכאלאנג'לו, מן האמנים הבולטים והממריצים ביותר בהיסטוריה של האמנות, אמר פעם: "הסכנה הגדולה ביותר עבור רובנו היא לא שהמטרה שהצבנו לעצמנו גבוהה מדי ולא נוכל להגיע אליה, אלא שהיא נמוכה מדי וכבר השגנו אותה"...

 

יחידת מחוננים ומצטיינים מחנכת למצוינות ולקידום תחום המדעים והטכנולוגיה בעיר. היחידה אחראית על פיתוח תכניות למצוינים ומחוננים במסגרת מערך הלימודים, וכן על פיתוח תכניות תוספתיות, על מערך מלגות לתלמידים ועל הכשרת צוותים. ראשון לציון מספקת מסגרת לימודית מתאימה לילדים שאותרו והוגדרו כמחוננים (על סמך אבחון של מכון סולד), במסגרת יום לימודים בביה"ס ע"ש רון ורדי - ביה"ס למחוננים ומצטיינים של משרד החינוך. כמו כן מספקת העיר לימודי העשרה במרכז העירוני למצוינות עבור ילדים אשר הרמה הביצועית שלהם (בגן ובביה"ס) גבוהה ועשירה.

נוסף על כל אלה, נפתחו מסלולי לימוד בתחומים מדע וטכנולוגיה, אשר במסגרתם לומדים התלמידים בתכניות לימודים מורחבת במקצועות המדעים (פיזיקה, כימיה, ביולוגיה) והטכנולוגיה (מחשבים ורובוטיקה).

 

בראשון לציון 850 תלמידים מחוננים ומצטיינים הלומדים בביה"ס למחוננים ע"ש רון ורדי.

 

לאגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים במשרד החינוך מחוז מרכז, לחץ כאן 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד