ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

התחדשנו עבורכם... פותחים עוד גנים סנסו מוטוריים בעיר

מה מייחד גנים סנסו מוטוריים? תפיסת העולם כי ילדים בגיל הרך קולטים מידע ומבצעים תהליך למידה באמצעות החושים. אנחנו רוצים להגביר את עצמאות הילדים ואת הפנאי הרגשי שלהם לחוות את המרחב

 

בגן סנסו מוטורי נשים דגש על עיבוד חושי, נאפשר לילדים במהלך היום התנסויות מוטוריות וחושיות עצמאיות אשר ישפרו את קליטת המידע. 

 

אחת המשימות המאתגרות איתה מתמודדים ילדים, נוער ומבוגרים היום היא פיתוח היכולת להישאר ברמת ויסות אופטימלית לנוכח הגירויים הסובבים אותם. יכולת זו מאפשרת לאינדיבידואל להישאר מרוכז, לקלוט מהעולם את המידע לו הוא זקוק ולסנן את המידע המיותר, לעבד את הגירויים הנכנסים, וכתוצאה מכך - לפעול בצורה יעילה.

  • לרשות הילדים בגן שלנו אביזרים רבים לייעול מוטוריקה גסה ועדינה;
  • הילדים ילמדו אותיות ומספרים ע"י התנסויות במרקמים שונים (זיכרון קינסטטי); 
  • הילדים יקפצו על טרמפולינה תוך שילוב למידה דידקטית כמו זיהוי מספרים (ייעול מערכת שיווי המשקל - המערכת הווסטיבולרית);
  • הילדים יוכלו לבחור את צורת הישיבה ואת מנח הגובה בזמן פעילות: על כיסא פיזיו, על כיסא עם מרקמים שונים, על כיסא רגיל או עם פדלים, בעמידה, סביב שולחן או בשכיבה, לתכנן מסלול מוטורי ולהנחות את חבריהם לגן, וכך לרכוש עצמאות ולשפר מגוון יכולות פיזיות ותחושתיות.  
  • הילד יוכל לתכנן מסלול מוטורי, ינחה את חבריו וכך ילמד כיוונים. פעולה זו כדוגמה מעצימה את כישורי הילד גם ברמה החברתית, כמנחה/מדריך.
  • פעילויות רבות נוספות לייעול העיבוד החושי: התחושתי, השמיעתי, הווסטיבולרי, טעם/ריח, הפרופריוצפטיבי (תחושה עמוקה של השרירים) וייעול הראייה.
    כך נעצים את הילדים הן ברמה הפיזית והן בהיבט הקוגניטיבי והחברתי - כמדריכים ומנחים לאחרים בגן, כילדים עצמאיים ובעלי מסוגלות לעיבוד נתונים ולהתמודדות עם ריבוי מידע והתנסויות, מגיל צעיר.

צוות הגן לומד ומקבל הדרכה ליישום התכנית בגן. 

 
 
 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד