ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

דבר ראש מינהל חינוך, ד"ר שוש נחום

דבר ראש מינהל חינוך, ד"ר שוש נחום
מנהלים, מורים, הורים ותלמידים יקרים,

 

תכנית הרצפים החינוכיים מגן עד י"ב בהובלת המנהיגות החינוכית בעיר, ובשיתוף משרד החינוך וגורמי קהילה, פועלת לעיצוב מערכת חינוך איתנה המבוססת על מצוינות מנהיגותית והנתמכת על עבודת צוותים על הרצף. גם השנה, אנו במינהל החינוך ממשיכים בתנופת עשייה לקידום מצוינות לימודית והעלאת הישגים לימודיים, ובכלל זה מתן מענה לצרכיו המגוונים של כל תלמיד - לימודיים, רגשיים, חברתיים וערכיים, תוך פיתוח כישוריו האישיים ושילובו המיטבי לפי צרכיו. נוסיף ונפעל להרחבת יכולת ההכלה וצמצום הפערים מגן הילדים ועד י"ב, לקידום מדעים, טכנולוגיה, אמנויות ומדעי הרוח במערכת החינוך העירונית, עיצוב אקלים חינוכי מיטבי בגנים ובבתי הספר, שיפור תשתיות וטיפוח סביבה לימודית איכותית וראויה. במקביל לכל אלה, נמשיך בחיזוק תחושת השייכות והגאווה העירונית-מקומית, טיפוח הזיקה למורשת ישראל ולמדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, טיפוח מצוינות ערכית וערך ההתנדבות.

 

המאה ה-21 מביאה עמה אתגרים לא פשוטים, אך הכרחיים לביצוע, ובראשם הצורך בהתאמת מערכת החינוך העירונית למציאות החיים המשתנה ושבירת המחיצות בין העולם שמחוץ לבית הספר, שבו כל תלמיד ותלמידה מדברים ב"שפה החדשה", לבין העולם בתוך בית הספר. נמשיך בפיתוח דרכי הוראה חדשניות תוך הכנסת טכנולוגיות מתקדמות לגנים ולבתי הספר, והכשרתם של מנהלים ומורים למנהיגות פדגוגית בעידן של יזמות וחדשנות.

 

לצורך השגת כל המטרות נדרשת מאתנו עבודה מקצועית ורציפה בשילוב כל גורמי החינוך בעיר ובהלימה עם יעדי משרד החינוך, מתוך האמונה כי הצלחתם של תלמידנו היא הצלחתנו אנו.

 

בברכת שנת לימודים פורייה ומוצלחת,

ד"ר שוש נחום
ראש מינהל חינוך 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד