ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מפגש הוקרה לתלמידים רכזי הדרכת המדעים במרכז רון ורדי

מפגש הוקרה לתלמידים רכזי הדרכת המדעים במרכז רון ורדי

מפגש סיום והוקרה התקיים החודש לתלמידים המצטיינים והמחוננים בעיר אשר הדריכו במהלך השנה בחדרי הדגמים אשר במרכז רון ורדי.
בביה"ס רון ורדי מוצגים כ-150 דגמים המדגימים תופעות מדעיות. תלמידים מצטיינים ומחוננים הלומדים ברחבי העיר בוחרים להתנדב בביה"ס למחוננים ע"ש רון ורדי בהדרכה בחדרי הדגמים בתחומי החשמל, מכניקה, אופטיקה, אלקטרוניקה, מוסיקה, קול ותהודה, כימיה ובינה מלאכותית.

 

במהלך השנה עברו התלמידים הכשרה וקורס מדריכים, וכן למדו לעומק את העקרונות המדעיים של הדגמים, והדריכו את המבקרים הרבים שמגיעים במהלך השנה לביקור חווייתי בחדרי הדגמים: תלמידים מבתי הספר מרחבי העיר ומחוצה לה, מבקרים מהגיל השלישי, נציגי שגרירויות ועוד. יצוין כי ההדרכות מתקיימות בעברית, אנגלית וברוסית. המדריכים הצעירים משמשים בחלקם גם כעוזרי הוראה בכיתות.

את קבוצות המדריכים מוביל ב-10 השנים האחרונות ערן אסקרי, מורה לקורסים מדעיים במרכז רון ורדי.

 

קצת על בי"ס רון ורדי

ביה"ס ע"ש רון ורדי הוא בית ספר למצטיינים ומחוננים של משרד החינוך. ביה"ס קרוי על שם תושב העיר רון ורדי ז"ל, תלמיד מחונן, אשר נפל במלחמת לבנון.
ביה"ס הוקם ביוזמת הוריו של רון, ידידיה ודרורה ורדי, ופועל בשיתוף עיריית ראשון לציון. מטרתו לטפח ילדים מחוננים בכיתות ג'-ט' מכל האזור ולספק להם העשרה בתחומים שונים כמו מדעים, טכנולוגיה, פילוסופיה, לוגיקה, אמנות, מוזיקה, מדעי הרוח ועוד. בשעות אחר הצהריים פועל ביה"ס כמרכז עירוני למצוינות יסודי / על יסודי בתחומי דעת מגוונים. מאות תלמידים מהעיר וסביבותיה מגיעים לביה"ס ליום בשבוע של פעילות מדעית וקורסים שונים המעודדים יצירתיות, מצוינות וסקרנות.
בביה"ס רון ורדי לומדים למעלה מ-1,000 תלמידים מחוננים ומצטיינים תושבי העיר.
בביה"ס מוצגים כ-150 דגמים (אותם בנה ידידיה ורדי, אביו של רון ורדי) העשויים מחומרי מיחזור, גלגלים, אופניים, חלקי מכוניות, כלי עבודה ישנים ועוד. כל הדגמים מדגימים תופעות מדעיות באמצעות משחק.


     
 
 
 

חדרי הדגמים במרכז רון ורדי
 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד