ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ראשונים בזכאות לבגרות

ראשון לציון במקום הראשון בזכאות לבגרות מבין עשר הערים הגדולות

עיריית ראשון לציון, זוכת פרס החינוך הארצי לשנת תשפ"א-תשפ"ב, ממשיכה להוביל בהישגים החינוכיים - כך עולה מנתוני התמונה החינוכית שמפרסם היום (ב') משרד החינוך.

על פי הנתונים, המתייחסים לשנת תשפ"ב, ראשון לציון ממוקמת במקום הראשון באחוז הזכאות לבגרות מבין עשר הערים הגדולות עם ממוצע זכאות העומד על 90.4%, כולל החינוך המיוחד. זאת, לעומת 89.5% בשנת תשפ"א ולעומת הממוצע הארצי שעומד על 75.9%.

אחוז התלמידים שזכאים לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל באנגלית עומד על 62.8% - במקום הראשון מבין עשר הערים הגדולות. מדובר בעלייה של 7% לעומת שנת תשפ"א, אז עמד אחוז הזכאות על 58.9%. הממוצע הארצי, אגב, עומד על 44.6%. נציין, כי בעיריית ראשון לציון מטמיעים ומעודדים את השפה האנגלית ככלי לדיבור ולפרזנטציה בקרב התלמידות והתלמידים כבר בגילאי הגן בעזרת תוכנית ייחודית.

גם באחוז הניגשים ל-5 יח"ל בבגרות למתמטיקה, ראשון לציון מובילה במקום הראשון מבין עשר הערים הגדולות עם 25.6% זכאות, זאת לעומת 25.4% בשנת תשפ"א ולעומת 17.3% בממוצע הארצי.

כמו כן, אחוז התלמידים שזכאים להסמכה טכנולוגית עומד על 85.2%, לעומת 80.1% בשנת תשפ"א ולעומת 69.6% בממוצע הארצי. בנוסף, אחוז התלמידים שהיו זכאים להסמכה טכנולוגית מצטיינת עומד על 33.2%, לעומת 24.3% בשנת תשפ"א – זינוק של כ-37%. נציין, כי הממוצע הארצי של הזכאים להסמכה טכנולוגית מצטיינת עומד על 12.5% בלבד.

לצד כל ההישגים, שיעורי הנשירה בעיר נמוכים משמעותית ועומדים על 0.8%.

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד