ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

זוכרים, חבר: יום הזיכרון לרצח יצחק רבין

 

אתי וינקלר, מנהלת קריית החינוך השש שנתית "אמירים" מקיף ה':

 

השנה אנו מציינים 27 שנים לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין. כמדי שנה מציין יום הזיכרון לרבין, לדרכו, למורשתו בטקס עירוני שנערך ע"י תלמידי חטיבת הביניים ע"ש יצחק רבין, קריית החינוך אמירים מקיף ה'.

בטקס, שהתקיים באנדרטת הזיכרון בעיר, השתתפו קריינים מכיתות החטיבה וזמרים ממסלול המוזיקה בחטיבה, כל זאת בהנחייתה של שרון כהן רכזת המגמה השש שנתית ובליווי המורה למוזיקה לירן שלמה. בנוסף השתתפו תלמידי חטיבות הביניים בעיר.

יום הזיכרון העשרים ושבעה עומד בסימן ערך "הרעות". אחד השירים המזוהים ביותר עם יצחק רבין היה שיר "הרעות" שכתב המשורר חיים גורי במהלך מלחמת העצמאות. היה זה השיר האהוב עליו ביותר והוא התייחס לשיר בראיונות רבים ומגוונים. ממילות השיר אנו למדים כי המונח "רעות" מסמל קשר נפשי עמוק בין שני בני אדם או בין קבוצה של אנשים, קשר שאינו תלוי אינטרסים.

כאנשי חינוך וכהורים אנו יודעים ומכירים בצורך כי רעות יש לטפח! לרעות יש לחנך! בבואנו לחנך ולהטמיע ערכים כמו רעות, שלום, אחווה, אהבה, כבוד ונתינה. אל לנו להתמקד רק בפסגת הרעות ההרואית הנתפסת בהקשר של רעות בין לוחמים בשדה הקרב, אלא להדגיש ולהרחיב את היריעה דווקא בהקשר של היום יום.

 

תלמידי העיר מתחייבים גם השנה: זוכרים, חבר! 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד