ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

צועדים למען האקלים

צועדים למען האקלים

מצעד אקלים מרהיב וססגוני התקיים ב-23.5.22 ברחבת בניין העירייה בהשתתפות כ-1,300 תלמידים מבתי הספר היסודיים והעל יסודיים במטרה להעלות את המודעות למשבר האקלים העולמי ולחשיבות השמירה על כדור הארץ

 

תלמידי כיתות ד'-ח' מ-32 בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים בעיר לקחו השבוע חלק במצעד אקלים ענק, ראשון מסוגו בעיר, וצעדו מרחבת בניין העירייה לכיוון גן המושבה כשהם מניפים שלטים עם מסר ברור לשמירה על הכדור.

 

יוזמי מצעד האקלים והשותפים: מינהל החינוך אגף החינוך היסודי והעל יסודי, מינהל איכות הסביבה אגף קיימות, ומינהל קהילה אגף נוער וצעירים.

 

ראש העירייה רז קינסטליך בירך את התלמידים ואת כל השותפים למצעד והדגיש את חשיבות השמירה על כדור הארץ למען הדורות הבאים: "זיהום הסביבה, שינויי האקלים והמעבר לצריכה ירוקה עומדים בראש מעיינינו; אני מתרגש לראות ילדים ונוער שיוצאים לצעוד למען מטרה חשובה זו".

 

יפעת מאירוביץ יפת, מחזיקת תיק קיימות ואיכות הסביבה, ציינה בדבריה את דחיפות הנושא: "ילדים בכל העולם צועדים ומפגינים נגד התחממות כדור הארץ. חייבים לעשות שינוי, חייבים לשמור על הכדור".

 

אטי אדר, ראש מינהל החינוך, הוסיפה: "משבר האקלים כבר כאן ועל כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת האחריות לעצור אותו. אל תהיו אדישים, אתם דור העתיד". בהמשך דבריה ציינה ראש המינהל כי השינוי לא חייב להיות גדול, וכי כל אחד מאיתנו יכול לתרום לו בצעד קטן: הפרדת פסולת ומיחזור, העדפת הליכה ברגל על פני נסיעה ברכב, שמירה על ניקיון החופים ועוד.

 

נועם צוריאלי, מוזיקאי זמר ויוצר, שמחובר לנושא משבר האקלים, הופיע בקטעי ראפ ושירה, והזכיר בשיריו גם את גרטה טונברג השוודית, פעילה בולטת בתנועת המחאה למען עצירת ההתחממות העולמית ושינויי האקלים.

מצעד האקלים יצר תהודה רבה בעיר ותרם להעלאת המודעות לנושא, וזאת בנוסף לשיעורים שלומדים התלמידים בבתי הספר כחלק מתכנית הלימודים.

 

   
 
 
 
 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד