ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ראשון לציון ב"ביאנלה" - כנס מעצבי העתיד בחינוך

משלחת תלמידים מתכנית "מנהיגוטק" ייצגה בהצלחה את מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון בביאנלה 2022 - היריד הבינלאומי למעצבי חדשנות בחינוך של ה-OECD

 

נציגות של תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר, יחד עם מורים, הורים ומנהלים ממינהל החינוך, הציגו ביום רביעי האחרון (1.6.22) ביריד הביאנלה הבינלאומי למעצבי חדשנות בחינוך בבנייני האומה בירושלים. המשלחת ייצגה את הפעילות המתוקשבת הענפה של מינהל החינוך בעיר. התלמידים הציגו בפני אלפי מבקרי הביאנלה את התכנית העירונית למנהיגות טכנולוגית "מנהיגוטק", שמצמיחה כבר 7 שנים מנהיגים צעירים, בגילי 9-12, אשר מעשירים בידע ובמיומנויות שלמדו את עמיתיהם בבית הספר, את המורים, את ההורים, והאחים ואף את הקהילה שסביבם.

 

במהלך יריד החדשנות בחינוך הציגו תלמידי "מנהיגוטק", בהובלתה של מנהלת התכנית, נירית האן, והרכזים המלווים, אסנת אלק מבי"ס ישורון, אביחי כהן מבי"ס סיני וענת בן הראש מבי"ס מישור הנוף, את כישוריהם ואת המיומנויות שרכשו במסגרת התכנית – הלכה למעשה;
הם הסבירו, הדגימו ולימדו פעילויות מגוונות להעשרת הלמידה בכיתות ולפיתוח למידה מוטת עתיד: שילוב של מציאות רבודה בתכנים חינוכיים, צילום של סיורים ב-360 מעלות והתאמתם לצפייה במשקפי מציאות מדומה, תכנון פעילות אינטראקטיבית של מסלול עם חידות על מפות גוגל, יצירת תסריטי קוד בסביבת התכנות סקראץ', ועיצוב של אובייקטים ודמויות תלת ממדיות בתוכנות מידול 3D.


המשלחת הצעירה הגיעה עם כוח עזר נוסף – פרזנטורים בצורת רובוטים חביבים, אותם הכינו הנבחרות, ובתוכם טאבלט עם אפליקציה המציגה את תכנית מנהיגוטק ואת תפריט הסדנאות. הם ערכו סיורים ביריד ומשכו בעזרת הפרזנטורים את המבקרים להגיע לביקור בביתן. הפעילות בביתן מינהל החינוך של ראשון לציון עוררה עניין רב וההתלהבות הגדולה של התלמידים הדביקה את המבקרים והמשתתפים הרבים. 

 
 
 
 
 
 

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד